za 1,4 kg cytryn i 2,3kg pomarańczy zapłacono 20,77zł. Kilogram cytryn kosztuję 4,65 zł. Ile kosztuje kilogram pomarańczy?

za 1,4 kg cytryn i 2,3kg pomarańczy zapłacono 20,77zł. Kilogram cytryn kosztuję 4,65 zł. Ile kosztuje kilogram pomarańczy?
Odpowiedź

1,4*4,65=6,51 zł20,77-6,51zł=14,26zł14,26:2,3=6,20złOdp. Kilogram pomarańczy kosztuje 6,2zł.mam nadzieję że pomogłam ;)

Dodaj swoją odpowiedź