plis na jutro masa ciała 50kg obwód stopy 50cm

plis na jutro masa ciała 50kg obwód stopy 50cm
Odpowiedź

wymiary stopy ustalono na PW : długość ≈ 20 cm ; szerokość ≈ 9 cm 1.  S = a * b S = 20 cm * 9 cm = 180 cm² S≈ 0,2 m * 0,09 m = 0,018 m² 2. S = 2 * 180 cm² = 360 cm² S = 2 * 0,018 m² = 0,036 m² 3. S = 360 cm²  ; 1 cm² = 0,0001 m² S =  360 cm² * 0,0001 = 0,036 m² 4. m = 50 kg 5. F = m * g F = 50 kg * 10 N/kg = 500 N 6. [latex]p = frac{F}{S} [/latex] [latex]p = frac{500 N }{0,036 m^2 } = 13888,9 Pa [/latex] 7. 1 hPa = 100 Pa p = 13888,8 /100 =138,88 hPa ≈ 138,9 hPa 8. 1 kPa = 1000 Pa p = 13888,9 /1000 = 13,88 kPa ≈ 13,9 kPa 10 . 1 MPa = 1000000 Pa 13888,9 /1000000 = 0,0138889 MPa ≈ 0,014 MPa

Dodaj swoją odpowiedź