Proszę o rozwiązanie zadań 6-14 z wiersza Elizy Piotrowskiej ,,Legenda o poznańskich koziołkach' (fragment). 6. Określ, czy poniższe stwierdzenia odnoszące się do części D są prawdziwe, czy fałszywe. 1. Czwarty radny (pierwszy z prawej) wypowiedział najwięcej zdań. P/F 2. W jego wypowiedzi są zdania współrzędnie złożone. P/F 3. Pierwszy radny (z lewej) użył zdania pojedynczego nierozwiniętego. P/F 4. Wypowiedzi radnych siedzących pośrodku mają taką samą budowę. P/F 5. Mistrz Bartłomiej użył zdania wykrzyknikowego. P/F 6. Pani, która sprząta, użyła najpierw zdania złożonego, a potem pojedynczego. P/F 7. Przytocz z wypowiedzi osób z części E zdanie współrzędnie złożone. Określ jego typ. 8. Wskaż związki wyrazowe w wypowiedziach radnych. Weź pod uwagę: - pierwsze zdanie pojedyncze, drugie zdanie pojedyncze. 9. Z jakich wypowiedzeń jest zbudowana część F wiersza? 10. Narysuj w zeszycie wykres wypowiedzenia z pierwszego wersu fragmentu H. 11. Powiedz, jakiego typu wypowiedzenia użył kuchcik we fragmencie H. 12. Wskaż w części L wers, który zwiera orzeczenie. 13. Policz, ile zdań złożonych znajduje się części Ł. 14. Wskaż w części M równoważnik zdania. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Proszę o szybką i poprawną odpowiedź !!! PILNE !!!

Zadanie 6 Fałsz Prawda Prawda Prawda Prawda Prawda Zadanie 7 Zegar piękny jest o tak, ALE czegoś mi w nim brakuje... Typ przeciwstawny Zadanie 8 Mistrz Bartłomiej głupstwa plecie! ~~~~~~~~~~~~~~~ Nam ten zegar odpowiada! ~~~~~~~~~~~~~~~~ Zadanie 9 Dialog Zadanie 10 Wtem zawołał kuchcik młody. (Co zrobił?) (Kto?)kuchcik-----------------zawołał | | | | | | (Jaki?) Młody (kiedy?) Wtem Zadanie 12 On przez chwilę się nie ruszał. Zadanie 13 W części Ł są cztery zdania złożone. Zadanie 14 Co za przedstawienie !,co za pomysł, co za humor i odwaga!