pan karol kupił 2,40 kg jabłek po 2,50 za kilogram i 1,73 kg gruszek po4 zł za kilogram. ile razem zapłacił za te owoce? daje naj! ;3

pan karol kupił 2,40 kg jabłek po 2,50 za kilogram i 1,73 kg gruszek po4 zł za kilogram. ile razem zapłacił za te owoce? daje naj! ;3
Odpowiedź

2,40 kg -> tyle zakupił jabłek 2,50 zł/kg -> tyle kosztuje 1kg jabłek 1,73 kg -> tyle zakupił gruszek 4 zł/kg -> tyle kosztuje 1kg gruszek Obliczamy: *2,40 kg · 2,50 zł/kg = 6zł -> tyle zapłacił za jabłka *1,73 kg · 4 zł/kg = 6,92zł -> tyle zapłacił za gruszki Razem: 6zł + 6,92zł = 12,92zł Odp: Pan Karol kupił owoce za dwanaście złotych i dziewięćdziesiąt dwa grosze.

Dodaj swoją odpowiedź