Info do zadań 1 i 2.  W dzielnicy, w której mieszkam, jest bardzo miła restauracja. Można tam zjeść nie tylko   obiad i kolację, ale także przepyszne desery. Szef restauracji kupił 72 opakowań kolorowych serwetek. Jedno opakowanie kosztuje 5,50 zł i zaw

Info do zadań 1 i 2.  W dzielnicy, w której mieszkam, jest bardzo miła restauracja. Można tam zjeść nie tylko   obiad i kolację, ale także przepyszne desery. Szef restauracji kupił 72 opakowań kolorowych serwetek. Jedno opakowanie kosztuje 5,50 zł i zawiera 50 sztuk. 1. Ile kosztują kupione serwetki? A.275,50 B.422,50 C.412,50 D.275,00 2. Ile sztuk serwetek kupiono? A.3650 B.3750 C.3850 D.3950 3. Dostawca przywiózł do restauracji 60kg ziemniaków. Zaproponował cenę 1,40 za kg, po namyśle jednak obniżył cenę o 0,1 ceny. Za jaką cenę dostawca sprzedał ziemniaki? A.60,75 B.50,76 C.76,50 D.75,60 4. W restauracji znajduje się 16 jednakowych stolików. Szef kupił paczki nowych obrusów. W każdej z nich znajduję się 10 sztuk. Ile kupił paczek obrusów, aby było ich na pięć zmian? A.8 B.10 C.16 D.6 5.Szef kuchni zamówił do restauracji zapas soków. Dostarczono 108l soku porzeczkowego, 87l soku pomarańczowego i 75l soku jabłkowego. Każda butelka zawiera 300ml. Ile butelek soku zamówił szef kuchni? A.900 B.850 C.90 D.85 6. Maciek z babcią i dziadkiem zamówili desery lodowe - dwa desery czekoladowe po 17,45 i jeden deser wiśniowy za 18,75 zł. Jaką resztę otrzymał dziadek, jeżeli zapłacił banknoty 100 zł? A.34,90 B.53,65 C.46,35 D.36,20 Potrzebne na teraz. Proszę o obliczenia. Daje NAJ
Odpowiedź

1) 72 × 5,50 zł = 396 zł 2) 72 × 50 = 3600 sztuk 3) 1,40 - 0,1 × 1,40 = 1,40 - 0,14 = 1,26 zł za kg 60 × 1,26 = 75,60 zl ( odp D) 4) 16 × 5 = 80 80 : 10 = 8 (odp A) 5) 108 + 87 + 75 = 270 300 ml = 0,3 l 270 : 0,3 = 900 ( odp A) 6) 2 × 17,45 + 18,75 = 34,90 + 53,65 100 - 53,65 = 46,35 (odp C)

Dodaj swoją odpowiedź