1.Podane zdania uzupełnij odpowiednimi wyrazami z ramki z poprzedniego ćwiczenia. Wyrazy: uczta,biesiada,przyjęcie,bankiet,feta(i nie chodzi tutaj o ten ser :P),gala,impreza. Udział w zorganizowanym przez uczniów kolorowym pokazie mody był prawdziwą ... dla oczu. Rodziców zaproszono na ... muzyczną, podczas której prezentowano piosenki skomponowane i wykonane przez uczniów wszystkich klas. Na uroczystej ... filmowej pojawili się nie tylko znani aktorzy,lecz także ambasadorowie zaprzyjaźnionych państw i przedstawiciele rządu. 2. Dokończ frazeologizmy. Kasia jest tak czarująca, że wszyscy chłopcy jedzą jej z ... . Nie lubię sytuacji, kiedy sprawy pozostawione są już na ... . Wpatrywał się w nią z zachwytem, dosłownie pożerał ją (czym)... .

Udział w zorganizowanym przez uczniów kolorowym pokazie mody był prawdziwą UCZTĄ dla oczu. Rodziców zaproszono na IMPREZĘ muzyczną, podczas której prezentowano piosenki skomponowane i wykonane przez uczniów wszystkich klas. Na uroczystej GALI filmowej pojawili się nie tylko znani aktorzy,lecz także ambasadorowie zaprzyjaźnionych państw i przedstawiciele rządu. 2. Kasia jest tak fascynująca, że wszyscy chłopcy jedzą jej z ręki Nie lubię sytuacji, kiedy sprawy pozostawione są już na siemie zdane Wpatrywał się na nią z zachwytem i pożerał ją wzrokiem liczę na naj