Prosiłbym o informacje na temat fundacji Budzik stworzoną przez Akogo Informacje czyli -kiedy został stworzony -ile osób wyleczono -informacje na temat akogo i ogólne informacje

FUNDACJA "AKOGO?" została założona w 2002 roku przez Ewę Błaszczyk-Janczarską oraz ks. Wojtka Drozdowicza. Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?”, jest polską organizacją pozarządową, od 14 lat zajmującą się rozwiązywaniem problemów osób w śpiączce. Gdy rozpoczynaliśmy działanie, w naszym kraju nie istniała systemowa pomoc dla pacjentów po ciężkich urazach mózgu, przebywających w śpiączce. Zainicjowaliśmy i wypracowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia Program leczenia dzieci w śpiączce w fazie B, który od 2 lat jest wdrożony do systemu publicznej opieki zdrowotnej. Wybudowaliśmy Klinikę „Budzik” – pierwszy w naszym kraju wzorcowy ośrodek rehabilitacyjny dla dzieci w śpiączce. Mamy tu 15 łóżek dla dzieci w wieku 2-18 lat. Budzik działa od lipca 2013 roku. W ciągu 3 lat działalności "Budzika" wybudziło się 31 dzieci. Robimy wszystko, aby Klinika świadczyła usługi medyczne na najwyższym, światowym poziomie, z wykorzystaniem rozmaitych, nowatorskich metod leczenia, diagnostyki oraz najszerszego wachlarza metod neurorehabilitacji. Obecnie współpracujemy z Ministerstwem Zdrowia i prof. Wojciechem Maksymowiczem przy utworzeniu  oddziału „wybudzeniowego” dla dorosłych, w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie. 21 grudnia 2016r. odbyła się uroczystość oddania do użytku budynku kliniki „Budzik” dla osób dorosłych , w Olsztynie.