Opisz za pomocą jednego wyrażenia arytmetycznego i oblicz ile złotych trzeba zapłacić za: a) 2 L wody mineralnej i 3 L soku pomarańczowego b) 4 L wody mineralnej i 3 L nektaru malinowego Opisz na trzy sposoby za pomocą jednego wyrażenia arytmetyczne

Opisz za pomocą jednego wyrażenia arytmetycznego i oblicz ile złotych trzeba zapłacić za: a) 2 L wody mineralnej i 3 L soku pomarańczowego b) 4 L wody mineralnej i 3 L nektaru malinowego Opisz na trzy sposoby za pomocą jednego wyrażenia arytmetycznego ile złotych trzeba zapłacić za: a) 3 L soku pomarańczowego i 6 L wody mineralnej Cennik do tych b) 5 L kwasu chlebowego i 10 L wody mineralnej dwóch zadań: (ceny za 1 litr) woda mineralna: 1,80 sok pomarańczowy: 4,25 nektar malinowy: 2,79 kwas chlebowy: 4,37
Odpowiedź

1. a) 2w+3p, gdzie w to cena za litr wody mineralnej, a p to cena za litr soku pomarańczowego 2*1,8+3*4,25=3,6+12,75=16,35 b) 4w+3n, gdzie n to cena za litr nektaru 4*1,8+3*2,79=7,2+8,37=15,57 2. a) 3p+6w = 3(p+2w) 3(4,25+2*1,8)=3*7,85=23,55 b)5k+10w=5(k+2w) 5(4,37+2*1,8)=5*7,97=39,85

Dodaj swoją odpowiedź