Potrzebuje na jutro wypracowania o Kornelu Makuszyńskim. To mają być bardziej ciekawostki z jego życia niż np. w którym roku ukończył szkołe itp. Za najlepszą odp. daje naj!!!

Kornel Makuszyński urodził się 8 stycznia 1884 w Stryju a zmarł 31 lipca 1953 roku w Zakopanem. Był to polski poeta, krytyk teatralny i publicysta. Był też członkiem Polskiej Akademii Literatury. Był jedynym synem, a siódmym z kolei dzieckiem Julii z Ogonowskich i Edwarda Makuszyńskiego, emerytowanego podówczas pułkownika wojsk austriackich. Ojciec Kornela osierocił jego i jego rodzinę gdy ten miał jedynie 10 lat. Przez 2 lata Kornel pozostał jeszcze w Stryju, skończył tam 1 klasę gimnazjalną, zarabiał na swoje utrzymanie korepetycjami. Potem przeniósł się do Przemyśla gdzie mieszkał u swoich krewnych. W wieku 14 lat zaczął pisać wiersze. Ich pierwszym recenzentem w cukierni na Skarbkowskiej 11 był Leopold Staff. Pierwsze wiersze zaczął publikować w lwowskim dzienniku "Słowo Polskie", mając zaledwie 16 lat. Podróżował do Włoch.