W tabelce wpisujemy to co widać na szybkościomierzu kolejno wpisujemy:10, 20 , 30, 40, Na wykresie zaznaczamy punkty: 0 0, 2 10, 4 20, 6 30, 8 40. łączymy te punkty. c/ skuter poruszał się ruchem jednostajnie przyspieszonym ponieważ prędkość rosła proporcjonalnie do czasu Możemy policzyć przyspieszenie a a = delta v/t Zad 4 I ciało poruszało się ruchem jednostajnie przyspieszonym bo prędkość w każdej sekundzie rosła o tą samą wartość czyli 1 m/s Ciało III poruszało się ruchem jednostajnym bo prędkość w każdej sekundzie była taka sama, 1,5 m/s Ciało II poruszało się ruchem niejednostajnym, również jednostajnie przyspieszonym , prędkość rosła w każdej sekundzie więc nie jest on ruchem jednostajnym.
Fizyka klasa 1 gimnazjum OPISZ RODZAJE DZIAŁAŃ NA ODLEGŁOŚĆ .co to są skutki statyczne i dynamiczne. + ćwiczenia temat 3 ODDZIAŁYWANIA I ICH SKUTKI STR 12 I 13 (ĆWICZENIA CIEKAWA FIZYKA Z WSPI )
Fizyka klasa 1 gimnazjum OPISZ RODZAJE DZIAŁAŃ NA ODLEGŁOŚĆ .co to są skutki statyczne i dynamiczne. + ćwiczenia temat 3 ODDZIAŁYWANIA I ICH SKUTKI STR 12 I 13 (ĆWICZENIA CIEKAWA FIZYKA Z WSPI )...