Charakterystyka Cześnika z punktu widzenia Rejenta - "Zemsta"

Cześnik Raptusiewicz jest moim odwiecznym wrogim. Od lat toczymy ze sobą walkę. Muszę dzielić z nim pół zamku. Mieszka on tam m.in. ze swoją synowicą Klarą i Papkinem.

Raptusiewicz jest strasznie hałaśliwy, gadatliwy, porywczy i gwałtowny. Gdy się zdenerwuje potrafi być nieobliczalny. Posłaniec Papkin tak go określił: "Cześnik wulkan aż niemiło...".

Mój sąsiad jest człowiekiem bardzo kłótliwym i zawistnym, który za wszelką cenę chce mi dokuczyć. Gdy postanowiłem naprawić mur graniczny, on przepędził robotników. W swojej zawziętości, chęci zemsty postanawia podstępem zwabić mojego syna Wacława i zmusić go do ślubu z Klarą. Nie kieruje się jej szczęściem, o czym świadczą słowa skierowane do niego: "Tobie żonka jakby nimfa, Podstolinie grochowinka, Rejentowi fimfa, a mnie zemsta doskonała...". Cześnik jest chciwy i przywiązany do majątku. Chce ożenić się z Podstoliną, po to, aby zapewnić sobie bogate i dostatnie życie.

Moim zdaniem Cześnik Raptusiewicz posiada nie tylko wady, ale i zalety. Jest osobą szczerą, mówi zawsze to co myśli. Chociaż nie zawsze wychodzi mu to na dobre i nie wszystkim się to podoba.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Zemsta: Napisz charakterystyke Cześnika lub Rejenta . Charakterystyka ma być napisana z punktu widzenia jednego z bohaterów. prosze pomóżcie ! tylko żeby z internetu nie było ! z góry dziękuje ! : DD: *

Zemsta: Napisz charakterystyke Cześnika lub Rejenta . Charakterystyka ma być napisana z punktu widzenia jednego z bohaterów. prosze pomóżcie ! tylko żeby z internetu nie było ! z góry dziękuje ! : DD: *...

Język polski

"Zemsta" - charakterystyka postaci.

Cześnik Raptusiewicz-CZeśnik nazywany przez Rejenta "gadziną", jest człowiekiem w średnim wieku. To typowy polski Sarmata,awanturnik o nieograniczonej fantazji. Mieszka w zamku Klary i jest jej opiekunem. Niewiele wiadomo o jego mjątku i przes...