Ile litrów wody należy dolać do 4 litrów soku 80% aby otrzymać sok 50 %? Zakupiono łącznie 20kg jabłek i gruszek. Jabłka były w cenie 3zł/kg a gruszki w cenie 4zł/kg. Ile kilogramów owoców każdego rodzaju zakupiono, eżeli za wszystkie zapłacono 72 zł?

Ile litrów wody należy dolać do 4 litrów soku 80% aby otrzymać sok 50 %? Zakupiono łącznie 20kg jabłek i gruszek. Jabłka były w cenie 3zł/kg a gruszki w cenie 4zł/kg. Ile kilogramów owoców każdego rodzaju zakupiono, eżeli za wszystkie zapłacono 72 zł? Pendrive KINGSTON jest o 10% tańszy od "Pena" SONY. Ile kosztujz nośników, jeżeli na zakup tych dwóch sprzętów Piotrek wydał 76 zł ? Antek miał monety po 50 gr i po 20 gr, razem 30 sztuk. Monety mają łąćzną wartość 12zł. Ile monet każdego rodzaju miał chłopiec? Dwa lata temu syn był 3 razy młodszy od mamy, natomiast za 5 lat syn i mama będą mieli w sumie 42 lata. Ile lat obecnie ma każde z nich? PROSZĘ O SZYBKIE ROZWIĄZANIE I DOKŁADNE OPISANIE DZIAŁAŃ!!! KOMPLETNIE TEGO NIE ROZUMIEM A ZA DWA DNI MAM ZALICZENIE I TO ZAWAŻY O MOJEJ OCENIE NA KONIEC ROKU A MAM MIĘDZY 1/2! PROSZĘ!!
Odpowiedź

zadanie 1 najpierw obliczamy ile roztworu zawiera 1 litr czyli 4litry=80%:4=20% czyli w 1 litrze soku jest 20% teraz obliczamy ile jest nam potrzebne  1,5 litra soku to 20%+10%=30% od 80%-30%=50% potrzeba dolac 1,5 litra soku zeby otrzymac sok 50% zadanie 2 jabłka i gruszki razem 20kg teraz jabłka sa po 3zł  gruszki po 4 zł  razem zaplacono 72złote czyli liczymy kupiono po 10 kg jabłek i gruszek  10*3+10*4=30+40=70zł brakuje nam jeszcze 2 złotych  wiec za te 2 złote możemy kupic jeszcze 0,5kg gruszek  wtedy obliczamy 10*3+10.5*4=30+42=72złote zadanie 3

Dodaj swoją odpowiedź