Uzupełnij tekst. Lasy w Polsce zajmują..........% powierzchni kraju. Lasy iglaste stanowią aż..........% powierzchni lasów, a liściaste tylko...........%. Taki stan lasów w Polsce wynika z przekształcania lasów naturalnych głównie.................... i ................. przez sztucznie wprowadzone monokultury drzew iglastych.

Lasy w Polsce zajmują 29,4% powierzchni kraju. Lasy iglaste stanowią aż 54% powierzchni lasów, a liściaste tylko 39%. Taki stan lasów w Polsce wynika z przekształcania lasów naturalnych głównie na meble i papier przez sztucznie wprowadzone monokultury drzew iglastych. Liczę na naj :)