Ludność Indii

ludność
Indie są drugim po Chinach najludniejszym państwem na świecie 1,08 mld (2005). Ludność Indii stanowi ok. 1/6 populacji świata a średna gęstość wynosi 328 osób/km². Dane te są jednak szacunkowe i mogą znacznie różnić się od rzeczywistych, gdyż w Indiach nie prowadzi się ewidencji ludności, ani spisów powszechnych ludności. Według prognoz demografów, przy obecnym tempie przyrostu naturalnego państwo te w 2050 roku będzie miało 1529 milionów obywateli.
Pod wpływem najazdów muzułmańskich i migracji bardzo zróżnicowanym etnicznie. Jego ludność stanowią Hindusi 38%, Telugowie 8%, Bengalczycy 7%, Marathowie 7%, Tamilowie 6%, Gudżaratowie 4%, Irańczycy i Arabowie oraz liczne lokalne plemiona. Indie są przedstawicielami rasy czarnej choć ponad 2/3 ludności to rasa żółta na kontynencie Azjatyckim. Wiele źródeł podaje różne tezy skąd rasa czarna zamieszkała Indie, jednak nie ustalono konkretnie jak się tam ludnośc ta znalazła. Rasa czarna jest obecnie bardzo nieliczna. Jej głównym skupiskiem są południowe części państwa, gdzie zamieszkują ludy drawidyjskie.
Większość mieszkańców Indii stanowią wyznawcy hinduizmu (80 %) . Zgodnie z hinduistyczną tradycją , ludzie od urodzenia żyją w odrębnych , zamkniętych grupach społecznych , zwanych kastami . Chociaż konstytucja znosi wszystkie przywileje związane z kastami , surowe rygory w każdej kaście nadal regulują kwestie związane z wyżywieniem , ubieraniem się oraz pracą .
Wielu wioskach indyjskich sposób życia nie zmienił się od stuleci . Każdego dnia ludzie czerpią wódę z jednej wspólnej studni i oświetlają swoje domostwa lampami oliwnymi . Ale wraz z rozwojem gospodarczym kraju , coraz więcej wsi posiada wodociągi i elektryczność . W miastach biedota , stanowiąca większość , gnieździ się w slamsach , natomiast ludzie bogaci zamieszkują dzielnice wzniesione na wzór europejski . Niektórzy Hindusi ubierają się zgodnie z moda europejską , inni preferują stroje tradycyjne , takie jak na przykład barwne sari , noszone przez wiele kobiet indyjskich . Życie społeczne w Indiach koncentruje się na bazarach , które są pełne ludzi wymieniających wiadomości przy ogłuszających dźwiękach muzyki , klaksonów samochodowych i nawoływań ulicznych sprzedawców .
Wśród ludności panuje wysoki analfabetyzm (48%), głównie z powodu niedostępności szkolnictwa na wsi. Jako kraj rozwijający się Indie mają wysoki współczynnik przyrostu naturalnego i młodą strukturę wiekową społeczeństwa.

Dodaj swoją odpowiedź
Geografia

Oblicz, ile procent ludności Ziemi stanowiła ludność Indii w 2001 roku, jeżeli ludność Ziemi w 2001 roku wynosiła 6134 mln. (ludność Indii w 2001 roku- 1017 mln)

Oblicz, ile procent ludności Ziemi stanowiła ludność Indii w 2001 roku, jeżeli ludność Ziemi w 2001 roku wynosiła 6134 mln. (ludność Indii w 2001 roku- 1017 mln)...

Geografia

Oblicz ile procent ludnosci Ziemi stanowiła ludność Indii w 2009 roku , jeżeli liczba ludnosci Ziemi w 2009 roku wynosiła 6 829 mln. Ludność Indii w 2009 roku - 1197,0 mln

Oblicz ile procent ludnosci Ziemi stanowiła ludność Indii w 2009 roku , jeżeli liczba ludnosci Ziemi w 2009 roku wynosiła 6 829 mln. Ludność Indii w 2009 roku - 1197,0 mln...

Geografia

Prosze pomóżcie, mam to na jutro. ;( 1.Rzeki Indii. 2.Klimat Indii. 3.Ludność Indii. 4.Problemy społeczne Indii. 5.Gospodarka Indii.

Prosze pomóżcie, mam to na jutro. ;( 1.Rzeki Indii. 2.Klimat Indii. 3.Ludność Indii. 4.Problemy społeczne Indii. 5.Gospodarka Indii....

Język angielski

Do każdego punktu napisać    1 położenie  Indii oraz Chin  2 Religia      Indii oraz Chin  3 Ludność   Indii oraz Chin  4 Osiągnięcia Indii oraz Chin   tak po 1/2 zdania do każdego

Do każdego punktu napisać    1 położenie  Indii oraz Chin  2 Religia      Indii oraz Chin  3 Ludność   Indii oraz Chin  4 Osiągnięcia Indii oraz Chin   tak po 1/2 zdania do każdego...

Geografia

Oblicz ile procent ludności Ziemi zajmuje ludność Indii w 2001 roku , jeżeli ludność Ziemi w 2001 roku wynosiła 6134 mln.

Oblicz ile procent ludności Ziemi zajmuje ludność Indii w 2001 roku , jeżeli ludność Ziemi w 2001 roku wynosiła 6134 mln....