Krótko przedstaw poglądy wybranych bohaterów "lalki" na temat miłości Wokulskiego do Łęckiej

- Ignacy Rzecki ostrzegał Wokulskiego przed uczuciem do Izabeli Łęckej.Uwazał, że sprowadzi ono na niego nieszczęście: „Ale czuje, że grozi ci niebezpieczeństwo, więc powtarzam: strzeż się! i w podłwej zabawie nie angazuj serca, bo ci je w asystencji lada chłystka oplują.“ - Prezesowa Zasławska jest zachwycona Wokulskim, uważa, że jest dobrym kandydatem na męża dla Izabeli więc cieszy ja fakt, że może być w niej zakochany: „prezesowa zwierzyła się przed bawiącą u niej panią Wąsowską, że przyjedzie do Zasławka Wokulski, bardzo bogaty wdowiec, człowiek ze wszech miar niepospolity, którego chciałaby ożenić i który kto wie, czy nie kocha się w pannie Izabeli..." - doktor Szuman stara się  wybić  Wokulskiemu z głowy  miłość do pustej Izabeli, wie, że intensywne, oślepiające uczucie może przynieść tylko cierpienie. Mówi o nim, że „To nieuleczony marzyciel, który juz nie odzyska rozsądku. Fatalnie posuwa się do ruiny (...)“