Na każde pływające ciało działa siła wyporu, która równoważy jego ciężar.Chłopcy postanowili zbadać zależność głębokości zanurzenia ciała od gęstości cieczy. Metalowy model statku umieścili w naczyniu z wodą, a drugi model (identyczny) w naczyniu z olejem

Na każde pływające ciało działa siła wyporu, która równoważy jego ciężar.Chłopcy postanowili zbadać zależność głębokości zanurzenia ciała od gęstości cieczy. Metalowy model statku umieścili w naczyniu z wodą, a drugi model (identyczny) w naczyniu z olejem. Statek w naczyniu z olejem jest głębiej zanurzony. Olej pływa po powierzchni wody. Oceń prawdziwość podanych zdań, wybierz P jeśli zdanie jest prawdziwe, lub F jeśli fałszywe. I.Na statek pływający w wodzie działa większa siła wyporu niż na statek pływający w oleju. II. Im gęstość cieczy jest większa, tym bardziej pływające ciało jest zanurzone.
Odpowiedź

I. Prawda - bo jak samo słowo gęstość mówi coś o mniejszej gęstości będzie mieć mniejszą spójność (rzadsze) niż coś np. ciecz o większej gęstości. II. Fałsz - bo jak wyżej wyjaśniłam ciecz o większej gęstości ma większą spójność i jednocześnie większa jest siła wyporu.

Dodaj swoją odpowiedź