Czy dzieciństwo jest zawsze beztroskie? Pozważ problem w rozprawce. W argumentach odwołaj się do trzech przykładów: 2 z literatury i jednego ze świata rzeczywistego.

Dzieciństwo to beztroski czas. Czas zabawy a także najważniejszy etap w życiu- od niego zależy w znacznym stopniu nasz dalszy rozwój. Moim zdaniem dzieciństwo nie jest zawsze beztroskie. W poniższych argumentach postaram się to uzasadnić.  Pierwszym argumentem potwierdzającym to, że dzieciństwo nie zawsze jest beztroskie jest Ania Shirley główna bohaterka książki L.M. Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza". Jej dzieciństwo było szczególnie trudne przed okresem, gdy zamieszkała u Marylii i Mateusza, albowiem przebywała wtedy w sierocińcu. Wiele złych rzeczy doświadczyła w swoim życiu. Nie można też powiedzieć, że jej życie na Zielonych Wzgórzu było sielanką. Ania ukazuje nam, jak trudne jest życie dziecka  jak trudno w nim o zrozumienie dorosłych.  Kolejnym argumentem będzie Harry Potter. Jest to jedenastoletni chłopiec z serii książek J.K. Rowling. Jego rodzice zostali zamordowani. Został przygarnięty przez rodzinę Dursley'ów, chociaż ta na samym początku nie chciała o nim słyszeć. Petunia i Vernon zostali jego przyszywanymi rodzicami. Mimo tego, że Petunia była siostrą jego zmarłej matki Lily, wcale nie traktowała Harrego dobrze. Był zamykany w komórce pod schodami na całe dnie tylko dlatego, że oni chcieli spędzać czas ze swoim rodzonym synem, Dudley'em. Harry był traktowany jak wyrzutek, nie dostawał jedzenia, był bity i poniewierany. Zawsze był gorzej traktowany od Dudley'a, nigdy nie miał wyprawianych urodzin w przeciwieństwie od niego, nosił po nim ciuchy. Nie miał kolegów, ponieważ wszyscy bali się jego przyszywanego brata. Był bity przez jego kolegów. Zamiast poświęcać czas nauce wujostwo kazało mu sprzątać, Nigdy się do niego nie przyznawali przed innymi ludźmi.   Ostatnim argumentem będzie argument ze świata rzeczywistego. Dzieci też mają problemy, a niektóre z nich są bardzo dotkliwe. Wiele z nich nie może spędzać czasu ze swoimi rodzicami, ponieważ poświęcają większość swojego czasu pracy. Wiele dzieci wychowuje się w domu dziecka czy rodzicami zastępczymi. Niektórzy rodzice popadają w alkoholizm i nie interesują się swoimi dziećmi, przez co one cierpią. Podsumowując powyższe argumenty dzieciństwo nie zawsze jest beztroskie jak się niektórym wydaje. Duża ilość dzieci cierpi i nie ma zrozumienia ze strony dorosłych.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Czy dzieciństwo jest zawsze beztroskie? Pozważ problem w rozprawce. W argumentach odwołaj się do trzech przykładów: 2 z literatury i jednego ze świata rzeczywistego.

Dzieciństwo to beztroski czas. Czas zabawy a także najważniejszy etap w życiu- od niego zależy w znacznym stopniu nasz dalszy rozwój. Moim zdaniem dzieciństwo nie jest zawsze beztroskie. W poniższych argumentach postaram się to uzasadnić.&...