Pytania z Pana Tadeusza 1. Czyją córką była Zosia 2. Podaj nazwisko Rejtana 3. Z kim ci się kojarzy: Tabakiera Częstochowska? 4. Z kim ci się kojarzy ołówek i kartka? 5 Jakie imię przyjął Jacek Soplica i dlaczego powrócił na Litwę? 6. Podaj nazwę k

Pytania z Pana Tadeusza 1. Czyją córką była Zosia 2. Podaj nazwisko Rejtana 3. Z kim ci się kojarzy: Tabakiera Częstochowska? 4. Z kim ci się kojarzy ołówek i kartka? 5 Jakie imię przyjął Jacek Soplica i dlaczego powrócił na Litwę? 6. Podaj nazwę księgi w której było polowanie. 7. Podaj nazwę księgi w której opisywano gospodarstwo. 8. Podaj nazwę ostatniej księgi. 9. Jaki utwór i kto grał na końcu. 10. Jaka była ostatnia scena 11. Kto to był Jankiel? 12. Kto to był protazy? 13. Kto zrobił pouczenie dla młodych o grzeczności? 14. Po co przyjechal podkomorzy? Za wszystkie daje naj.
Odpowiedź

1. Czyją córką była Zosia? - Zosia jest córką Ewy Horeszko (dawnej miłości Jacka Soplicy). 2. Podaj nazwisko Rejenta. - Bolesta 3. Z kim ci się kojarzy: Tabakiera Częstochowska? - z ks.Robakiem 4. Z kim ci się kojarzy ołówek i kartka? - z rysunkami Hrabiego Horeszki. 5 Jakie imię przyjął Jacek Soplica i dlaczego powrócił na Litwę? - Jacek Soplica powrócił na Litwę jako ksiądz Robak , gdzie miał przygotować powstanie. 6. Podaj nazwę księgi w której było polowanie. - „Dyplomatyka i łowy“ 7. Podaj nazwę księgi w której opisywano gospodarstwo. -  „Gospodarstwo“ 8. Podaj nazwę ostatniej księgi. - „Kochajmy się“ 9. Jaki utwór i kto grał na końcu. - Jankiel grał poloneza 10. Jaka była ostatnia scena. - taniec poloneza 11. Kto to był Jankiel? - Jankiel to  Żyd- patriota, najlepszy cymbalista w okolicy 12. Kto to był Protazy? - Protazy Brzechalski , to sługa w domu Sopliców , „ostatni woźny trybunału“ 13. Kto zrobił pouczenie dla młodych o grzeczności? - wykład o grzeczności dał Sędzia 14. Po co przyjechał Podkomorzy? - Podkomorzy przyjechał do Soplicowa  ,  aby rozsądzić spór o zamek między rodami Sopliców i Horeszków.

Dodaj swoją odpowiedź