Współczesna Żona Modna w oparciu o satyrę Krasickiego.

Żona modna z powieści Ignacego Krasickiego jest satyrycznie ukazaną postacią kobiety pragnącej żyć w największych luksusach w ogóle na nie nie pracując. Uważam że od czasów Krasickiego kobiety wciąż się nie zmieniły i większość z nich nadal praktykuje przyzwyczajenia „żony modnej” biorąc ślub z bogaczami którzy nie rzadko są rówieśnikami ich ojców.
Współczesna „żona modna” to zazwyczaj kobieta o dość niskim poziomie inteligencji dążąca do idealnego wyglądu zewnętrznego czyli stereotypowa Barbie. Do tego dochodzi niezwykły cynizm i materializm, nie dbają o nikogo chcąc wyjść na wszystkim jak najlepiej i z jak największym zyskiem. Najważniejszym punktem dnia a zarazem nieodzownym elementem życia współczesnej żony modnej jest wyruszenie ze złotą kartą kredytową w szaleńczą podróż po centrach handlowych oraz różnorakich salonach odnowy biologicznej czy też kosmetyczkach. Nie jednej „żonie” nie są też obce różne bezsensowne operacje plastyczne jak powiększanie piersi. Wybielanie zębów to również nic nowego, bo po co o nie dbać, jak można zrobić to szybko i bez wysiłku, fakt że taki zabieg kosztuje no ale co poradzisz, przecież zdrowia nie przelicza się na pieniądze. Wydłużanie włosów? Też mi coś, toż to najnormalniejsze w świecie, nikomu chyba się nie chce czekać aż same urosną. I po co tu się angażować jeśli wierność też nie jest najmocniejszą z cech współczesnej żony modnej. Wydawać grube tysiące na jej wygląd i zachcianki po to aby odleciała do kochanka z połową majątku?
Ani współczesna żona modna ani ta opisana przez Ignacego Krasickiego nie jest w żadnym wypadku dobrym materiałem na żonę, i to dla nikogo, czy to dla bogacza czy zwykłego szarego człowieka.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Współczesna Żona Modna w oparciu o satyrę Krasickiego.

Żona modna z powieści Ignacego Krasickiego jest satyrycznie ukazaną postacią kobiety pragnącej żyć w największych luksusach w ogóle na nie nie pracując. Uważam że od czasów Krasickiego kobiety wciąż się nie zmieniły i większość z...