Czy Józef Papkin jest postacią komiczną?-rozprawka

Józef Papkin to jeden z bohaterów "Zemsty" A. Fredry. Była to postać łatwowierna i przekupna. Bardzo się przechwalał i wyolbrzymiał swoje czyny, które tak naprawdę nie miały najmniejszego znaczenia. Papkin był biedny, ponieważ nie posiadał nic oprócz szabli, angielskiej gitary, kolekcji motyli i ubrań. Dlaczego więc Papkin jest postacią komiczną? Co tak nas w nim śmieszy? Odpowiedź na te pytania spróbuję przybliżyć w dalszych rozważaniach.

Po pierwsze nie była to osoba która ?grzeszyła inteligencją?. Bardzo wziął sobie do serca kpiny Klary, która odrzucała jego zaloty. Dał sobie również wmówić, że Rejent otruł go winem, a wtedy spanikował i zaczął pisać testament.

Po drugie Papkin był bardzo tchórzliwy i gdy np. toczyła się walka o mur, to on schował się za rogiem, wyskakując ze swoją szabelką dopiero wtedy gdy wszyscy się rozeszli. Bardzo często było też tak, że uznawał rację silniejszego, gdyż wtedy miał poczucie, że nic mu nie grozi.

Po trzecie zasługuje na miano osoby, która lubi wymyślać niestworzone historie i różne bajki. Bardzo często zdarzało się, że opowiadał historie o jego heroicznych czynach, które tak naprawdę nigdy nie miały miejsca.

Uważam, że Papkin jest postacią komiczną, co udowodniłem powyższymi argumentami. Moim zdaniem bardzo dobrze, że w ?Zemście? pojawiła się taka postać jak Józef Papkin.

Dodaj swoją odpowiedź