Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora

Achilles i Hektor byli to wspaniali wojownicy, którzy stoczyli ze sobą walkę. Niestety jeden z nich zginął.
Hektor był najstarszym synem Priama, bratem Parysa a także najlepszym wojownikiem Troi. Był człowiekiem szlachetnym. Wiedząc, iż przegra z Achillesem chciał uciec z pola walki i zachować sie jak tchórz. Chociaż początkowo chciał tak postąpić zmienił zdanie. Stanął do boju z honorem. Podejmując decyzję świadomie ukazuje, iż będzie walczyć o dobro Troi. Umiał też przyznać wyższość swojemu rywalowi, mówiąc mu to wprost. Natomiast Achilles był to dobrze zbudowany, najdzielniejszy wśród Greków, syn Tetydy i Peleusa. Jedynym jego słabym punktem była pięta. Achilles był to mężczyzna bardzo silny fizycznie, lecz był też nieugięty w swoich postanowieniach. Nie ulegał emocjom chociaż był wybuchowy i nieopanowany. Achilles to mężczyzna o kamiennym sercu, który nawet na prośby Hektora po jego śmierci i tak zbeszcześcił jego zwłoki.
Achilles i Hektor to postacie zupełnie inne i nie podobne do siebie. Hektor był honorowy, dumny i szlachetny. Achilles natomiast twardy, nie ulegał wpływom i zawsze dokańczał to co zaczął. Uważam, że to Hektor był wspanialszy, ponieważ mimo iż przegrał walkę, zrobił to z honorem na jaki zasłużył.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.

Homer w ?Iliadzie? skonfrontował dwóch bohaterów: Achillesa i Hektora. Dokonał tego w szczególny sposób nie tylko bezpośrednio poprzez opisy obydwu postaci, ale też jakby bezpośrednio przedstawiając ich dążenie do walki i sam pojedynek. ...

Język polski

Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII "Iliady".

Głównymi bohaterami „Iliady” Homera są Achilles i Hektor. Pierwszy z nich był synem bogini morskiej Tetydy i śmiertelnika Peleusa , drugi zaś wywodził się z rodu Priama – króla starożytnej Troi.

Obaj mężczyźni (w czasie t...

Język polski

Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora

Czytając historię wojny trojańskiej dowiadujemy się wiele o dwóch głównych bohaterach tego mitu – Achillesie i Hektorze. Na pierwszy rzut oka byli bardzo do siebie podobni. Później okazało się, że mają także cechy, którymi się ró...

Język polski

Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora

Bohaterami „Troi”, jednej z najlepszych produkcji filmowych Hollywood, jest Achilles, antyczny heros oraz najdzielniejszy z trojańskich wojowników, czyli Hektor. Jeden i drugi, należą do odważnych, i mężnych rycerzy.

Achilles by...

Język polski

Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora

W mitologii greckiej nie brak bohaterów. Znajdziemy tu też oprócz tych mężnych i wspa-niałych postacie podłe i mściwe czyli po prostu złe. Do której grupy możemy zaliczyć Hektora? Do której Achilla?

Hektor to najlepszy z troja...

Język polski

Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.Wygląd zewnętrzny obu bohaterów nie jest do końca znany. Jednak głębiej opisane są ich charaktery.
Achilles, był synem Peleusa i boginki morskiej Tetydy. Jego potężnie rozbudowana sylwetka szła w parze z delikatnymi, subt...