Opowiadanie z dialogiem i elemantami opisu "Jeden dzień w raju".

,,Niezapomniany sen"
Po ciężkim dniu w szkole położyłam się do łóżka. Było jaszcze wcześnie , ale chciałam zakończyć ten dzień jak najszybciej .Wtuliłam głowę w poduszkę, zamknęłam oczy i zasnęłam. Tej nocy śnił mi się bardzo dziwny, a zarazem cudowny sen. Śniłam, że jestem w pięknej krainie pełnej kwiatów, drzew. Z oddali widziałam górskie szczyty i słyszałam ćwierkanie ptaków. Rozejrzałam się do dookoła. Nie mogłam uwierzyć własnym oczom. Wszystko tu było takie czyste, idealne jednym słowem piękne . Nie czekając dłużej ruszyłam powoli przed siebie. Mijałam jeziora z błękitną wodą. Czułam na twarzy delikatny podmuch wiatru. Po chwili spostrzegłam dziwną postać. Początkowo nie wiedziałam kto to. Podeszłam bliżej. Ujrzałam olśniewającą istotę w białej sukni ze skrzydłami. Był to anioł. Musiał na mnie czekać, ponieważ był zwrócony w moja stronę. Jego uśmiech promieniował ciepłem był piękny i serdeczny. Dłonie zdawały się być bardzo delikatne i subtelne, a twarz spokojna i tajemnicza. Chciałam oderwać wzrok ,ale nie mogłam. Podeszłam bliżej i nieśmiało zapytałam:
-Gdzie ja jestem?
- Jesteś w raju-odparł spokojnie
-Dlaczego ?- spytałam, niedowierzając
-Ponieważ chce ci pokazać, co możesz stracić, jeśli nie zmienisz swojego postępowania -tłumaczył spokojnie, tak jak rodzic swojemu dziecku.
-Ale przecież… -nie mogłam z siebie wyrzucić nic więcej
-Obiecaj mi , że się zmienisz i nie zmarnujesz tej szansy -powiedział już nieco poważniejszym głosem
Chciałam odpowiedzieć, ale nie zdążyłam. Obudził mnie budzik. To był tylko sen, ale tak bardzo realistyczny, że długo pozostał w mojej pamięci. Od tamtej pory jestem życzliwa, miła i koleżeńska dla bliskich i rodziny.

Dodaj swoją odpowiedź