Na poczatku był... . Puść wodze fantazji i napisz opowiadanie o stworzeniiu świata.

Na początku świat był wielką pustką i ciemnością.Panowała cisza, której nie zakłócał żaden dźwięk. Niespodziewania z otchłani wyłoniły się dwie istoty: Nea i Rea- posiadające nadprzyrodzone moce.To,co zobaczyły, nie spodobało im się, postanowiły to zmienić.Używając swoich mocy, stworzyły świat pełen barw i światła. Nea przywołała jasność, która oddzieliła dzień od nocy.Rea zobaczyła pustkę na lądzie, więc stworzyła kolorowy i barwny świat roślin i różnorodny świat zwierząt.Wszystko to ogrzewało jasne słońce, panowała cisza i spokój. Nea i Rea z podziwem patrzyły na góry,lasy,oceany, które stworzyły.Brakowało im jednak kogoś, z kim mogły by się tym podzielić.Podświadomie czuły, że świat, który stworzyły, ma służyć jeszcze komuś. Nagle usłyszały głos.Oznajmił on, że ich praca została zakończona.Był to stwórca, który powołał do życia mężczyznę i kobietę, a oni dali początek nowemu życiu.To oni teraz będą władać ziemią. Rea i Nea odeszły, gdyż zakończyła się ich rola w stworzeniu świata, Stwórca dał człowiekowi wszystko, aby mógł mądrze rządzić światem. Dał mu siłę, by przetrwał wieki.


Za tą prace dostałam 5-teczkę;]
Wszystkie błędy poprawione, przecinki powstawiane.;)

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Na poczatku był... . Puść wodze fantazji i napisz opowiadanie o stworzeniiu świata.

Na początku świat był wielką pustką i ciemnością.Panowała cisza, której nie zakłócał żaden dźwięk. Niespodziewania z otchłani wyłoniły się dwie istoty: Nea i Rea- posiadające nadprzyrodzone moce.To,co zobaczyły, nie spodobało i...