Skawiński i jego podróż do "swej Itaki".

Poróż to tułaczka, wędrówka i długa droga. Każdy z nas odbywa taką wyprawę bez względu na to czy jest ina z własnej woli czy też narzucona wbrew sobie. Podróż to nic innego jak nasze życie. Człowiek ciągle podróżuje, czyli zdobywa nowe doświadczenia, uczy się. Na tej drodze do wiedzy napotyka wiele przeszkód, musi podejmować różne decyzje.

Skawiński - bohater "Latarnika", podróżował, bo musiał walczyć lub pracować. Ponad czterdzieści lat tułał się po świecie. Cały ten czas myślał o powrocie do swojej ojczyzny.Jednocześnie szukał azylu i miejsca, gdzie mógłby dożyć swoich dni. Tak samo i my - zwykli ludzie wędrujemy. Całe nasze życie symbolizuje jedną wielką podróż, która pełna jest niebezpieczeństwa, ryzyka i trudnych decyzji. Jednak należy pamiętać, że w tej podróży towarzyszy nam niezmiennie azyl czyli dom, o którym marzymy, w którym mieszkamy, który utraciliśmy lub, który na nowo budujemy.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Skawiński i jego podróż do "swej Itaki".

Poróż to tułaczka, wędrówka i długa droga. Każdy z nas odbywa taką wyprawę bez względu na to czy jest ina z własnej woli czy też narzucona wbrew sobie. Podróż to nic innego jak nasze życie. Człowiek ciągle podróżuje, czyli zdobywa...

Język polski

"Każdy z nas jest Odyseuszem, co wraca do swej Itaki".

Poróż to tułaczka, wędrówka i długa droga. Każdy z nas odbywa taką wyprawę bez względu na to czy jest ina z własnej woli czy też narzucona wbrew sobie. Podróż to nic innego jak nasze życie. Człowiek ciągle podróżuje, czyli zdobywa...