1.Dlaczego pogląd, że fizyka jest nauką o przyrodzie nieożywionej, jest niewłaściwy? 2.Jaki jest główny cel badań fizycznych? 3.Co to znaczy, że prawa fizyki są uniwersalne i podstawowe? 4.Jaki jest związek między fizyką a innymi naukami przyrodniczymi

1.Dlaczego pogląd, że fizyka jest nauką o przyrodzie nieożywionej, jest niewłaściwy? 2.Jaki jest główny cel badań fizycznych? 3.Co to znaczy, że prawa fizyki są uniwersalne i podstawowe? 4.Jaki jest związek między fizyką a innymi naukami przyrodniczymi oraz techniką? 5.Co to znaczy, że fizyka jest nauką ścisłą? 6.Co to jest wielkość fizyczna? Podaj kilka przykładów wielkości fizycznych.
Odpowiedź

1.) Ponieważ fizyka rozpatruje jakieś zjawiska zachodzące w przyrodzie, np.: ruch, a to mogą wykonywać ciała ożywione (zjawiska w przyrodzie ożywionej). 2.) Badać przemiany zachodzące w przyrodzie. 3.) Uniwersalne- te, które stosujemy nie tylko w fizyce, zać podstawowe, te które są podstawą tej nauki. 4.) Ponieważ fizyka rozpatruje i ruch, i elektryczność i zjawiska zachodzące w przyrodzie, a także skład organizmu, jądra i td. 5.) Fizyka jest to konkretna nauka, konkretnie coś rozpatrujemy, obliczamy. 6.) Wielkość fizyczna to mierzalna cecha zjawiska lub ciała.

Dodaj swoją odpowiedź