Napisz wywiad z podróżnikiem Wojciechem Cejrowskim

Dzień dobry państwu, Monika Waligórska, dzisiaj przeprowadzę wywiad z słynnym podróżnikiem i osobowością telewizyjną Wojciechem Cejrowskim, który występuje w programie ?Boso przez świat?.
P: Dzień dobry.
O: Dzień dobry.
P: Może zaczniemy od studiów. Jaki skończył pan kierunek szkolnictwa?
O: Oj troszkę tego jest.... Skończyłem Szkołę Teatralną (PWST) w Warszawie, Katolicki Uniwersytet Lubelski (KUL) w Lublinie, Uniwersytet Warszawski (UW) w Warszawie oraz Santa Clara University w Kalifornii w USA. Najbardziej jednak pochłonęła mnie antropologia kultury, a w szczególności badania terenowe ginących plemion Amazonii.
P: Słyszałam, że umie pan biegle mówić w kilku językach. Mógłby pan powiedzieć w jakich?
O: Oczywiście. Polski (tutaj się śmieje), hiszpański w odmianie latynoskiej,
angielski w odmianie amerykańskiej. Ponadto umiem się porozumieć po rosyjsku i portugalsku w odmianie brazylijskiej.
P: Do jakich organizacji pan należy, bo wiem, że jest ich kilka.
O: Royal Geographical Society jest to Królewskie Towarzystwo Geograficzne w Londynie ? jestem trzecim w historii Polakiem przyjętym w poczet tego prestiżowego grona jako członek rzeczywisty, ACMA - Australian Country Music Association oraz South American Explorers Club.
P: Jak wygląda pana kariera?
O: Moja kariera dzieli się na trzy nurty: dziennikarstwo polityczne i obyczajowe, działalność podróżniczo - eksploracyjna, dziennikarstwo muzyczne. P: Czy pański program ?Boso przez świat? uzyskał jakieś nagrody? O: Tak to był złoty medal na "The New York Festivals 2008" za najlepszy program podróżniczy. P: Podobno ma pan także zamiłowanie do pióra, co pn pisze oprócz książek. O: Są to felietony publikowane w Gazie Polskiej, Tygodniku AWS oraz Kurier Polski oraz humorystyczne reportaże publikowane w Newsweek Rzeczpospolita oraz Poznaj Świat.
P: Skoro już jesteśmy przy temacie pisania, to może opowie nam pan jakie książki pan napisał. O: Są to: "Kołtun się jeży", "Młot na lewicę", "Sól do oka", "Podróżnik WC", "Na końcu Orinoko", "Gringo wśród dzikich plemion" oraz "Rio Anaconda". P: A czy otrzymał pan za którąś z książek nagrodę? O: Tak "Gringo wśród dzikich plemion" otrzymała nagrodę literacką im. Arkadego Fiedlera "Bursztynowy Motyl" dla najlepszej książki podróżniczej roku 2003 oraz wygrała plebiscyt empiku "Bestseller 2008".
Serdecznie dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi na moje pytania i życzę panu, aby pana podróże były nadzwyczaj fascynujące.
O: Ja również dziękuję.


Wyrażam zgodę na kopiowanie treści mojego streszczenia które wykonałam sama:) to tak dla jasności... Poprzednio miałam profil o nazwie NIKUSIAAAAAA15, ale musiałam je usunąć. Prace zostały skopiowane przez ich autorkę!!

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Napisz wywiad z podróżnikiem Wojciechem Cejrowskim

Dzień dobry państwu, Monika Waligórska, dzisiaj przeprowadzę wywiad z słynnym podróżnikiem i osobowością telewizyjną Wojciechem Cejrowskim, który występuje w programie ?Boso przez świat?.
P: Dzień dobry.
O: Dzień dobry.
P:...

Język polski

Napisz wywiad z podróżnikiem - rozmowa z Wojciechem Cejrowskim.

Dzień dobry państwu, Monika Waligórska, dzisiaj przeprowadzę wywiad z słynnym podróżnikiem i osobowością telewizyjną Wojciechem Cejrowskim, który występuje w programie "Boso przez świat".

P: Dzień dobry.
O: Dzie...