Recenzja powieści "Ania z Zielonego Wzgórza" - negatywna

Powieść "Ania z zielonego Wzgórza" napisała, Lucy Maud Montgomery. Jest to powieść obyczajowa, wydana przez Wydawnictwo Literackie.

Książka opowiada o problemach osieroconej dziewczynki Ani, której rodzice zmarli, gdy była niemowlęciem. Od tamtej pory przebywała w wielu rodzinach, wykorzystujących ją do opieki nad dziećmi. Jako 8-letnia dziewczynka zostaje oddana do sierocińca.

Pewnego dnia rodzina Cuthbertów postanawia adoptować chłopca. Jednak z sierocińca otrzymują Anię. Maryla i Mateusz długo wahają się z podjęciem decyzji. Po pewnym czasie postanawiają zatrzymać dziewczynkę. Maja z nią wiele problemów, które za wszelką cenę i czasem nieudolnie starają się rozwiązać. Dziewczynka przez swoje gadulstwo i lekkomyślność ma wiele wpadek. Jednak Cuthbertom udaje się wychować ją na mądrą kobietę.

Moim zdaniem książka jest oparta na problemach biednej, samotnej, nastoletniej dziewczyny. Sadzę, że nie wszyscy czytelnicy mogli by je zrozumieć. Niektóre przygody i opisy ukazywane są zbyt szczegółowo i monotonnie. Po pewnym czasie powieść staje się po prostu nudna.

Czytając ją, nie odczulam żadnych emocji, które wskazywałyby na to, że książka jest interesująca. Myślę, że nie powinni państwo poświęcać swego czasu na czytanie tak banalnej powieści.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Recenzja powieści "Ania z Zielonego Wzgórza" - negatywna

Powieść "Ania z zielonego Wzgórza" napisała, Lucy Maud Montgomery. Jest to powieść obyczajowa, wydana przez Wydawnictwo Literackie.

Książka opowiada o problemach osieroconej dziewczynki Ani, której rodzice zmarli, gdy by...