Cztery kuzynki: Weronika, Ania, Magda i Julka spotkały się na zakupach. Weronika za kaszę i makaron zapłaciła 6,90 zł, Magda za makaron i cukier zapłaciła 7,89 zł. Ania kupiła kaszę i ryż, za jtóre zapłaciła 7,40 zł, a Julka kupiła makaron oraz ryż, za co

Cztery kuzynki: Weronika, Ania, Magda i Julka spotkały się na zakupach. Weronika za kaszę i makaron zapłaciła 6,90 zł, Magda za makaron i cukier zapłaciła 7,89 zł. Ania kupiła kaszę i ryż, za jtóre zapłaciła 7,40 zł, a Julka kupiła makaron oraz ryż, za co zapłaciła 9,70 zł. Oblicz cenę kaszy, makaronu, cukru i ryżu.
Odpowiedź

k+m=6,90 m+c=7,89 k+r=7,40 m+r=9,70 (k+m)+(k+r)=6,90+7,40 2k+(m+r)=14,30 2k+9,70=14,30 2k=4,60 k=2,30 - cena kaszy k+m=6,90 2,30+m=6,90 m=4,60 - cena makaronu m+c=7,89 4,60+c=7,89 c=3,29 - cena cukru m+r=9,70 4,60+r=9,70 r=5,10 - cena ryżu

Dodaj swoją odpowiedź