Przemówienie na temat przemocy i nietolerancji z wykorzystaniem motywu Apokalipsy

Twoja szkoła przygotowuje marsz protestacyjny przeciwko przemocy i nietolerancji. Napisz przemówienie go rozpoczynające. Wykorzystaj w nim motyw Apokalipsy.

Drodzy Nauczyciele!
Koledzy i Koleżanki!

Ile jest wśród nas wzajemnej przemocy i nietolerancji, sami widzicie. Choćby tu, na każdej przerwie. Coraz rzadziej reagujemy na takie zdarzenia. Przyzwyczajamy się i nie zwracamy uwagi. Ale przyszedł czas zaprotestować! Powiedzieć stanowcze NIE tym. Którzy ciągle znęcają się nad innymi, biją, stosują przemoc także psychiczną! NIE dla tych, którzy są nietolerancyjni, wyszydzają innych, oceniają po wyglądzie, religii, kolorze skóry; nawet metkach na ubraniu!
Dziś urządzamy marsz protestacyjny, podczas którego manifestować będziemy równość wszystkich ludzi. Każdy ma prawo do normalnego życia. Nie możemy pozwalać na to, by wśród nas i gdzie indziej poniżano inne, słabsze osoby. Jak będzie wyglądał świat, gdy przemoc i nietolerancja zawładną wszystkimi ludźmi?
Będzie to apokalipsa dla ludzkości, dobra, wartości. Sami siebie zniszczymy. Już stajemy się jak jeźdźcy Apokalipsy ? szerząc strach, znęcając się nad swoimi kolegami i koleżankami. Na świecie wszędzie toczą się konflikty zbrojne; ludzie nie potrafią się porozumieć, używają broni. Sami niszczą świat, w którym żyjemy.
Niektórzy z was mogą pomyśleć: ?Mnie to nie dotyczy, to nie mój problem?. Być Mozę umiecie się postawić, obronić, ale w każdej chwili każdy z was może stać się ofiarą przemocy albo nietolerancji. W każdej chwili ktoś Mozę napaść słownie albo fizycznie na was, bo inaczej wyglądacie, macie odmienne zdanie na jakiś temat, słuchacie innego niż wszyscy rodzaju muzyki. Tak nie może być! Niejeden z was ma coś na sumieniu. Może za nic wyśmiałeś kolegę z młodszej klasy? Może zaczepiałeś Basię z IIb, bo miała odstające uszy?
Nie zastanawiamy się często nad tym, co robimy, co mówimy, jaki jest powód naszego zachowania. Podczas dzisiejszego marszu pokażmy, że naprawdę mamy już dość nietolerancji i przemocy. Zacznijmy zmianę od samych siebie. Przecież nie chcemy, by świat został zniszczony przez współczesnych jeźdźców Apokalipsy!

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Przemówienie na temat przemocy i nietolerancji z wykorzystaniem motywu Apokalipsy

Twoja szkoła przygotowuje marsz protestacyjny przeciwko przemocy i nietolerancji. Napisz przemówienie go rozpoczynające. Wykorzystaj w nim motyw Apokalipsy.

Drodzy Nauczyciele!
Koledzy i Koleżanki!

Ile jest wśród nas wzaj...