Czy w pewnych sytuacjach powinniśmy buntować się przeciw władzy

Tematem mojej pracy jest: „Czy w pewnych sytuacjach powinniśmy buntować sie przeciwko władzy” W mojej pracy chciałbym zamieścić argumenty za jak i przeciw. Na początku chciałbym wyjaśnić czym jest bunt. Otóż „Bunt” jest wpisany w naturę człowieka. Ludzie SA tak skonstruowani ze natura rzeczy nie będą się na wszystko Godzic. Będę szukać, przeciwstawiać się, buntować. To bunt właśnie, pokusa działań ludzkich, to z niego wzięły się najdoskonalsze, ludzkie dokonania. W wielu przypadkach możemy go spotkać , zarówno w literaturze jak i w życiu codziennym.
Jako pierwszy przykład chciałbym przytoczyć tragedie pt. „Antygona”. Bohaterka kierowała się miłością do najbliższych czyli brata i prawami boski które wyznawała. Nie pozwoliła żeby ciało jej brata pozostało w lesie na pastwę losu, sprzeciwiła się nie ważne jakie będę tego konsekwencje, chciała go pochować za wszelka cenę. Kierowała się miłości i prawami boskimi które nakazywały go pochować. Jednakże ten bohaterski występek doprowadził ja do zguby i zapłaciła najwyższa cena jako człowiek mógł ponieść, ale za to odeszła na tamten świat zgodnie z własnym sumieniem i prawami które wyznawała.
Kolejnym argumentem jaki przedstawię jest opowiadanie Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na Szaniec” .Historia opowiada grupki odważnych polaków., któzi sprzeciwiają się władzy w różny sposób. Nie boja się postawić na swoim, doza wytrwale do tego co im mówi sumienie. Walczą z gestapo, bronie wytrwale swojego miasta i zarazem kraju. To dzięki takim ludziom dziś możemy żyć w wolnej Polsce. Ich cale działacie było typowym sprzeciwem się władzy.
Podczas II wojny światowej ludzie buntowali się. Chcieli mieć prawa do normalnego życia a nie znajdować się w niewoli. Na każdym kroku walczyli o wolność dla siebie, bliskich oraz innych ludzi. Nie podlegać nikomu kto tego zada, bez ich zgody, nie mieli do praw, by im rozkazywać i ich więzić. Ludzie nie byli wtedy należycie traktowanie, nie mieli żadnych praw by żyć jak o normalni.
Dla wielu ludzi władza objawia się inaczej, dla jednych to co jest normalne, i nic to nie znaczy, to dla innych jest to władza, u której się buntują i stawiają na swoim. Można powiedzieć ze gdyby ludzie się nie buntowali to niczego by nie osiągnęli. Buntowanie się przeciw władzy jest pozytywne , chodź czasami jak się nie ma racje to się poniesie konsekwencje, ale bunt kształtuje nasza osobowość, własne poglądy i idee na świat, przynosi trze szacunek wobec samego siebie i uznanie wśród ludzi. Daje nam wewnętrzną satysfakcje. U człowieka bunt, jest rzeczą naturalna wiec trzeba zrozumieć takich ludzi , któzi są wyrozumiali, ale również takich, któzi nie na wszystko się godzą.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Czy w pewnych sytuacjach powinniśmy buntować się przeciw władzy

Tematem mojej pracy jest: „Czy w pewnych sytuacjach powinniśmy buntować sie przeciwko władzy” W mojej pracy chciałbym zamieścić argumenty za jak i przeciw. Na początku chciałbym wyjaśnić czym jest bunt. Otóż „Bunt” jest wpisany w...