Życiorys Józefa Skawińskiego "Latarnik".

Życiorys

Nazywam się Józef Skawiński, urodziłem się 27 września 1812r. w małej wsi Sarnami znajdującej się w Polsce. Moi rodzice zmarli, gdy byłem mały. Jako młody chłopak walczyłem w powstaniu listopadowym, które poniosło klęskę. Po tym wydarzeniu wyemigrowałem z polski w obawie przed prześladowaniami Rosjan. Później brałem udział w wielu bitwach, za które otrzymałem wiele medali. Były to między innymi wojny: w Hiszpanii oraz we Francji, na Węgrzech i w Stanach Zjednoczonych.
Po wszystkich bitwach próbowałem wielu prac. Byłem kopaczem złota w Australii, poszukiwaczem złota w Australii, Strzelcem rządowym w Indiach Wschodnich, gospodarzem na farmie w Kalifornii, handlarzem z dzikimi plemionami w Brazylii. Pracowałem także w warsztacie kowalskim a Arkansas, majtek na statku, harpunnik na wielorybniku oraz właścicielem fabryki cygar w Hawanie. Niestety w żadnym z tych zajęć nie miałem szczęścia. Za każdym razem spotykały mnie złe przygody.
Zwracam się, więc z uprzejmą prośbą do konsula amerykańskiego pana Izaaka Falconbridge?a o przyjęcie mnie na stanowisko latarnika w miejscowości Aspinwall w Panamie. Uważam, że bardzo dobrze nadaje się na to stanowisko. Jestem osobą pracowitą i lubiącą samotność. Wiele już w życiu przeszedłem i szukam miejsca, gdzie mógłbym odpocząć. Myślę, że latarnia byłaby dla mnie miejscem idealnym. Z góry dziękuje za rozważenie mojego wniosku.

Józef Skawiński

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Życiorys Józefa Skawińskiego "Latarnik".

Życiorys

Nazywam się Józef Skawiński, urodziłem się 27 września 1812r. w małej wsi Sarnami znajdującej się w Polsce. Moi rodzice zmarli, gdy byłem mały. Jako młody chłopak walczyłem w powstaniu listopadowym, które poniosł...

Język polski

Życiorys Józefa Skawińskiego tytułowego bohatera noweli "Latarnik".

Aspinwall 23.2,1874

Życiorys

Nazywam się Józef Skawiński. Urodziłem się w Pułtusku 31 grudnia 1801 roku. Mój ojciec, Jan Kawiński i matka Maria z domu Indyczka. Posiadam średnie wykształcenie, ukończyłem gimnazjum nr 6...