W jednym ze sklepów łyżwy kosztują 425zł i można je kupić o 50zł taniej. W drugim sklepie łyżwy kosztują 440zł po 20% zniżce. W którym sklepie można kupić łyżwy taniej? Zapisz wszystkie obliczenia Dam naj

W jednym ze sklepów łyżwy kosztują 425zł i można je kupić o 50zł taniej. W drugim sklepie łyżwy kosztują 440zł po 20% zniżce. W którym sklepie można kupić łyżwy taniej? Zapisz wszystkie obliczenia Dam naj
Odpowiedź

1.sklep 425-50zł=375zł 2 sklep 20%z 440zł=88zł             440zł-88zł=352zł odp.tańsze łyżworolki kupimy w 2-gim sklepie

1 sklep - 425 - 50 = 375 zł 2 sklep - 440   -    100 %                x       -     20 %          440 · 20            44 · 2          x =   -------------  =    ------------  =  88 zł            100                  1   440 - 88 = 352 zł     odp, :  w 2 sklepie można kupić taniej    

Dodaj swoją odpowiedź