Charakterystyka Kreski (Janiny Krechowicz) z powieści M. Musierowicz "Opium w rosole"

Janina Krechowicz, potocznie zwana Kreską, to jedna z głównych postaci powieści Małgorzaty Musierowicz "Opium w rosole". Dziewczyna mieszkała razem z dziadkiem - profesorem Dmuchawcem w Poznaniu, a jej rodzice byli internowani przez władze. Zarabiała szyciem.

Kreska była delikatnym, miłym i zbzikowanym stworzeniem o zielono-burych oczach z długimi rzęsami oraz burych włosach obsmyczonych na Izabelę Trojanowską. Nosiła własnoręcznie uszyte, zbyt duże ubrania wraz z dodatkami np. szalikami lub torebkami. Mimo, że wygląd bohaterki był zabawny i wywoływał poruszenie na ulicy dziewczyna wyglądała bardzo stylowo i pociągająco.

Janka była bardzo pomocna, troskliwa i samodzielna, potwierdzał to fakt, iż sama opiekowała się chorym dziadkiem, przed szkołą szykowała mu śniadanie, podawała leki i nic nie cieszyło jej tak, jak uśmiech na jego ustach. Dziewczyna sympatyczna, życzliwa, uprzejma i pozytywnie nastawiona do ludzi. Inteligentna i błyskotliwa dziewczyna miała problem jedynie z matematyką, która sprawiała jej niemały kłopot.

Dumna i honorowa zawsze umiała zachowywać się odpowiednio do sytuacji, ale okazała się też spontaniczna i romantyczna, czego na początku nikt nie zauważał. Ta postać potajemnie podkochiwała się w Maćku Ogorzałce, który na początku nie był nią zachwycony, uważał ją za zbyt rzeczową i odpychająco życzliwą, ale z biegiem czasu zmienił zdanie i odwzajemnił jej uczucie.

Według mnie Kreska była pozytywną postacią o wielu atutach, przyjacielska i wesoła miała bogate wnętrze i wielu przyjaciół. Myślę, że wiele osób powinno brać z niej przykład i mimo, że czasem wydawała się trochę dziwna bardzo chętnie poznałabym taką osobę jak ona i się z nią zaprzyjaźniła.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

"Opium w rosole" charakterystyka Kreski - Janiny Krechowicz.

W książce Małgorzaty Musierowicz pt. "Opium w rosole" jedną z postaci jest Janina Krechowicz, popularnie zwana Kreską.

W starym mieszkaniu, pełnym starych mebli i fotografii rodzinnych w kamiennicy na ulicy Roosvelta w Poznaniu mieszk...

Język polski

"Opium w rosole" - charakterystyka Kreski (Janiny Krechowicz ).

W powieści Małgorzaty Musierowicz jedną z postaci była Janina Krechowicz - ,,Kreska", wnuczka profesora Dmuchawca.Kreska wbrew wydawała się być bardzo przeciętną dziewczyną.
Rodzice Kreski byli internowani przez ówczesne władze...

Język polski

"Opium w rosole" - charakterystyka Kreski - Janiny Krechowicz.

W powieści Małgorzaty Musierowicz jedną z postaci była Janina Krechowicz - ,,Kreska", wnuczka profesora Dmuchawca.Kreska wbrew wydawała się być bardzo przeciętną dziewczyną.
Rodzice Kreski byli internowani przez ówczesne władze,...

Język polski

Charakterystyka Kreski (Janiny Krechowicz)

Kreska czyli Janina Krechowicz to główna bohaterka powieści dla młodzieży Małgorzaty Musierowicz pt; „Opium w rosole”. Była uczennicą pierwszej klasy liceum ogólnokształcącego . Po śmierci rodziców zamieszkała z dziadkiem tj. profe...

Język polski

Charakterystyka Kreski czyli Janiny Krechowicz z powieści ' Opium w rosole ' M. Musierowicz . Wypracowanie. Proszę o długie i ładne wypracowanie .

Charakterystyka Kreski czyli Janiny Krechowicz z powieści ' Opium w rosole ' M. Musierowicz . Wypracowanie. Proszę o długie i ładne wypracowanie ....