Tematem pracy jest list Uli do Pestki z lektury "Ten obcy".

Droga Pestko!!!

Nikomu tego nie mówiłam ale teraz musze się tobie zwierzyć bo nie mogę tego utrzymywać dłużej w tajemnicy. Ta wiadomość kieruje do ciebie gdyż wiem ze to dotyczy również ciebie. Tak jak i ty zakochałam się w Zenku. Niestety to jest prawda. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Kiedy spotkałyśmy Go po raz pierwszy na wyspie a ty pobiegłaś po chłopaków wybuchło nasze uczucie. Chciałam ci powiedzieć o tym wcześniej ale nie miałam odwagi żeby nie było ci przykro i żeby nasza przyjaźń nie rozpadła się przez jedno uczucie, które czujemy do tego samego chłopca jednakowo. Wiem ze jest ci teraz ciężko ale wiem ze ci to szybko minie i zapomnisz o nim oraz ze spotkasz na swojej drodze innego fajnego chłopaka. Po jakimś czasie Zenek zwierzył mi się z tego, ze kocha mnie ponieważ jestem spokojna, zrównoważona i trochę skryta. Mówi ze bardzo mu się podoba mój charakter. Pestko nie chce cię obrazić ale na jego gust ty jesteś zbyt szalona i zachowujesz się bardzo spontanicznie i trochę jak chłopak. Teraz on już wyjechał do swojego wujka do Krakowa i na pewno o mnie zapomni, chociaż może jest dla nas jakaś szansa, ale związki na odległość długo nie przetrwają. Nawet nie mogę do niego pojechać ani on do mnie ze względu na bardzo dużą odległość która nas teraz dzieli.
Wiem że ci teraz przykro ze dopiero teraz ci o tym mowie, bo chciałabyś żeby On wybrał ciebie ale nie można wpływać na czyjeś uczucia. Miłość niestety nie wybiera.Teraz już kończę ten krotki list i mam nadzieje ze nie pogniewasz się na Mnie za tą prawdę i że nadal będziemy najlepszymi przyjaciółkami.
Pozdrawiam cię serdecznie i z utęsknieniem czekam na list od ciebie.
Twoja Przyjaciółka Ula…

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Tematem pracy jest list Uli do Pestki z lektury "Ten obcy".

Droga Pestko!!!

Nikomu tego nie mówiłam ale teraz musze się tobie zwierzyć bo nie mogę tego utrzymywać dłużej w tajemnicy. Ta wiadomość kieruje do ciebie gdyż wiem ze to dotyczy również ciebie. Tak jak i ty zakochałam się w Z...