Plis pomocy ułamki 1) Za jedną całą i dwie piąte kg śliwek Ewa zapłaciła 7 złotych. Ile kosztował kilogram tych owoców? 2) W magazynie zgromadzono 480 ton cukru. Pięć ósmych tego zapasu sprzedano. Ile ton cukru pozostało w magazynie? Proszę o całe

Plis pomocy ułamki 1) Za jedną całą i dwie piąte kg śliwek Ewa zapłaciła 7 złotych. Ile kosztował kilogram tych owoców? 2) W magazynie zgromadzono 480 ton cukru. Pięć ósmych tego zapasu sprzedano. Ile ton cukru pozostało w magazynie? Proszę o całe działania i pełne odpowiedzi.. Daje naj lubie i 44 punkty Z góry dziękuję za poświęcony czas na to
Odpowiedź

1) 1 2/5=1,4 1,4kg-7zl 1-x x=(1*7)/1,4 = 5 zł 2)  480*5/8=60*5=300 ton sprzedano 480-300=180 tyle zostało

1) [latex]1 frac{2}{5} [/latex]kg - 7zł 1kg - xzł [latex]1 frac{2}{5} [/latex]x= 7 [latex] frac{7}{5} [/latex]x= 7 |·5 7x= 35 x= 5 zł kilogram tych owoców kosztował 5zł. 2) [latex] frac{5}{8} [/latex]· 480= 5· 60= 300t 480t - 300t= 180t w magazynie pozostało 180 ton cukru.

Dodaj swoją odpowiedź