Za pięć ryz papieru ksero (1ryza to 500sztuk ) zapłacono 62,50zł. ile ryz tego papieru można kupić za 187,50zl? .Ile złotych kosztuje 30 ryz tego papieru? Matematyka wokół nas 2 . zadanie 4 strona 109

Za pięć ryz papieru ksero (1ryza to 500sztuk ) zapłacono 62,50zł. ile ryz tego papieru można kupić za 187,50zl? .Ile złotych kosztuje 30 ryz tego papieru? Matematyka wokół nas 2 . zadanie 4 strona 109
Odpowiedź

62,5:5=12,5 Tyle kosztuje jedna ryza 187,50:12,5=15 Mozna kupic 15 ryz papieru za 187,50  To skoro za 15 zapłacisz 187,5 to za 30 dwa razy więcej czyli 187,5*2=375zł  Zaa 30 ryz tego papieru zapłacisz 375 zł 

62,5zł/5 = 12zł 50gr Cena 1 ryzy papieru to 12zł 50 gr 187,50: 12,50 = 15 Za 187zł 50 gr można kupis 15 ryz papieru 187,50 * 2 = 375zł 30 ryz tego papieru kosztuje 375zł

Dodaj swoją odpowiedź