1) x - kwota zaplanowana na remont pokoju 6000 zł = 200%x 6000 zł = 2x /:2 x=3000 zł Nie wiem czemu takiej odpowiedzi nie ma w podanych. 3000 * 100% = 3000 -> więc 3000 * 200% = 6000. 2) Jesień: 50 kg Zima: 50 kg + 10% * 50kg= 50 kg+5kg = 55 kg Wiosna: 55 kg - 10% * 55kg = 55 kg - 5,5 kg = 49,5 kg Odp: C. 49,5 kg 1) 690 zł - 10% * 690 = 690 - 10/100 * 690 = 690 - 69 = 621 zł Odp: Narty po obniżce kosztują 621 zł. 2) Masa czekolady = 120g 70% * 120g = 70/100 * 120 = 840/10= 84g Odp: W tabliczce czekolady jest 84 gramy kakao. 3) 30% * 30zł = 30/100 * 30 = 90/10= 9zł (tyle Antek miesięcznie odkłada na grę) Gra kosztuje 75 zł, więc: 75zł : 9 zł= 8 i 1/3 Odp: Antek musi odkładać pieniądze przez 9 miesięcy. 4) Pierwszy kupon: 150zł - 40%*150zł = 150 - 40/100*150 = 150- 600/10 = 150-60=90 zł Drugi kupon: 150zł - 45zł=105 zł Odp: Aby taniej kupić kurtkę, powinna wybrać pierwszy kupon 5) 12 = 60% x = 100 % 60x=1200/:60 x=20 (tyle osób liczy zespół) 20-12=8 chłopców Odp: W tym zespole jest 8 chłopców.
1) 6200 2) 49,5 kg Odp: C. 49,5 kg 1) 621 zł. 2) Masa czekolady = 120g 70% * 120g = 70/100 * 120 = 840/10= 84g Odp: W tabliczce czekolady jest 84 gramy kakao. 3) Odp: Antek musi odkładać pieniądze przez 9 miesięcy. 4) Pierwszy kupon: 150zł - 40%*150zł = 150 - 40/100*150 = 150- 600/10 = 150-60=90 zł Drugi kupon: 150zł - 45zł=105 zł Odp: Aby taniej kupić kurtkę, powinna wybrać pierwszy kupon 5) Odp: W tym zespole jest 8 chłopców.