Kochani Ludożercy! - przemówienie

Kochani Ludożercy!

Nadszedł czas, by rozważyć kwestię waszego zachowania wobec innych. Czas najwyższy, by przypomnieć Wam powiedzenie, że człowiek człowiekowi nie jest wilkiem. Otóż w obecnych trudnych czasach tak często bywa. Na świecie, wśród naszych znajomych, w szkole. Nie mówię, że zawsze, ale zdarza się.

Wspaniale byłoby, gdyby ludzie silni opiekowali się słabszymi. Trzeba tylko nieco wysiłku. Wystarczy czasem zrezygnować ze swoich przyjemności. Zaoszczędź trochę grosza, podziel się z innymi. Nie wiesz nawet, że te parę groszy dla Ciebie to nic, a innym mogą one uratować życie.

Chcecie, to przytoczę Wam scenę z otwarcia supermarketu. Dnia 2 stycznia ma nastąpić otwarcie jednego z największych sklepów w kraju. Od wczesnych godzin rannych ustawia się kolejka, osób ciągle przybywa. Wśród tłumu narasta zdenerwowanie. Godzina 10:00. Otwierają się drzwi. I co? Kto silniejszy, ten lepszy. Nikt nie patrzy na słabszych, starszych, kobiety. Klienci szturmem wpychają się do sklepu, depcząc i tratując innych. Giną dwie osoby. Kilka osób jest rannych. Człowieku! Pomyśl, czy ten telewizor, czy ta kamera jest kupiona okazyjnie? Przecież jest to rzecz najdroższa na świecie. Kosztowała ludzkie życie, czyjeś zdrowie.

Pamiętaj, życie jest najcenniejsze. Tego nie można kupić za żadne skarby. Ludożerco, pamiętaj, że przyjaźni, miłości nie da się kupić za żadne pieniądze. Staraj się postępować zgodnie z najważniejszym przykazaniem - "Kochaj bliźniego jak siebie samego".

Uśmiechnij się, powiedz komuś miłe słowo, zrób dobry uczynek. Ludziom wesołym łatwiej żyć! Mam nadzieję, że te parę słów skłoni Was do refleksji nad swoim życiem i postępowaniem.

Dziękuję.

Dodaj swoją odpowiedź