Charakterystyka Stasia Tarkowskiego.

Stanisław Tarkowski urodził się w Port-Saidzie i miał czternaście lat.Matka jego była Francuską a, ojciec Polakiem.Staś był bardzo wysokim chłopcem co wyróżniało go wśród rówieśników.Był bardzo wesoły przez co zyskał sobie wielu przyjaciół.Miał w sobie dużo optymizmu oraz energii.Nigdy się nie poddawał,zawsze potrafił poradzić sobie w trudnej sytuacji.Gdy mała Nel zachorowała,Staś nie tracił nadziei,lecz postanowił walczyć,szukając w nocy lekarstwa dla niej.Bohater był też bardzo zaradny.Potrafił znaleźć pożywienie, a także uwolnić się od porywaczy.Według mnie Staś wydawał mi sie bardzo zarozumiały.Lecz z czasem trwania powieści bohater zmienił swój charakter.Ogólnie postać tej książki bardzo mi się spodobała.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Stasia Tarkowskiego

Charakterystyka Stasia Tarkowskiego
Staś Tarkowski urodził się i wychował w Port Saidzie. Jego ojcem był Polak, a matką Francuzka. W chwili, gdy zaczyna się akcja powieści "W pustyni i w puszczy", Staś kończy czternasty rok ...

Język polski

Charakterystyka Stasia Tarkowskiego

Stanisław Tarkowski to czternastoletni chłopiec, główny bohater książki Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”. Gdy się urodził jego matka umarła. Opiekuje się nim ojciec, który jest inżynierem. Żył w dostatku w Port Saidzie ...

Język polski

Charakterystyka Stasia Tarkowskiego

Charakterystyka Stasia Tarkowskiego

Stanisław Tarkowski – Polak z krwi i kości, lecz Egipcjanin z miejsca narodzin. Jego ojciec to Polak, matka, która zmarła przy porodzie była Francuzką, lecz Staś z Francuza nie miał w sobie nic...

Język polski

Charakterystyka Stasia Tarkowskiego. PLS to na jutro. Z góry dzięki.

Charakterystyka Stasia Tarkowskiego. PLS to na jutro. Z góry dzięki....

Język polski

Charakterystyka Stasia Tarkowskiego w "pustyni i w puszczy". W jakich rozdziałach?

Charakterystyka Stasia Tarkowskiego w "pustyni i w puszczy". W jakich rozdziałach?...

Język polski

długie wypracowanie na temat ;charakterystyka STASIA TARKOWSKIEGO

długie wypracowanie na temat ;charakterystyka STASIA TARKOWSKIEGO...