Którą książkę z lektur szkolnych pamiętasz szczególnie? Dlaczego ? . (Najlepiej ,,Pinokio') 6-7 zdań.

Najbardziej z lektur szkolnych pamiętam książkę pt.,,Pinokio". Są w tej lekturze ciekawe historie np.o tym jak za każde kłamsto Pinokia rośnie mu nos.Zadziwiło mnie to, że Pinokio powstał z kawałka drewna.Jego ojciec był ubogi i sprzedał swoją kórtkę,żeby kupić synu nowy elementarz.Dobra Wróżka zgodziła się być jego mamą.Pinokio dużo podróżował, ale również nabierał się na każde kłamstwo swoim kolegów. Może być???

Pamiętam lekturę pt."Pinokio",ponieważ to opowieść o drewnianym  pajacyku, w którym dobro walczy ze złem.Ostatecznie zwycięża dobro.Pinokio popełnił jednak wiele złych czynów i spotkała go za to kara.Drewniany pajac często wyznawał swoje winy,lecz nadal czynił je źle.Zmienił się kiedy odnalazł ojca.Zaczął o niego dbać i w ten sposób odkupił swoje winy.Potrafił też wyrzec się przyjemności aby pomóc chorej wróżce.W nagrodę za dobre czyny został chłopcem. Trochę dużo,ale sczególnie.Liczę na naj :*