Charakterystyka Ani z Zielonego Wzrgórza (Ania Shirley)

Ania Shirley to tytułowa bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery pt. "Ania z Zielonego Wzgórza". Jest sierotą; jej rodzice zmarli, gdy miała parę miesięcy. Poznajemy ją, kiedy jako jedenastolatka przyjeżdża na dworzec i czeka na Mateusza.

Ania jest wysoką dziewczynką i ma szczupłą sylwetkę. Swoje długie, rude włosy najczęściej splata w dwa grube warkocze. Ma bladą, chudą i bardzo piegowatą twarz, duże, zielono-szare oczy, mały zgrabny nos, duże usta i szerokie czoło.

Ania miała bardzo bujną wyobraźnię, ponieważ lubiła czytać książki. Była ambitna i mądra - szybko osiągnęła bardzo dobre wyniki w nauce; pracowita i pilna - pomagała Maryli i Mateuszowi w prowadzeniu gospodarstwa; czasem wrażliwa lecz miała dobre serce.

Moim zdaniem Ania jest wzorem do naśladowania nie tylko przez dziewczynki.

Dodaj swoją odpowiedź