"Kłamstwo ma krótkie nogi" - rozprawka

W życiu ucznia i dorosłego człowieka zdarzaja sie sytuacje, że posługujemy się kłamstwem. Postaram się udowodnić, że kłamstwo ma któtkie nogi.
Po pierwsze, wiemy o tym, że prędziej czy później wszystko wyjdzie na jaw. Gdy człowiek kłamie, jest zdenerwowany, jego głos łamie sie. Po pewnym czasie tracimy pewność siebie.
Z kolei trzeba powiedzieć o tym, że gdy ludzie mówia nieprawdę, tracą wiarygodność i zaufanie swoich przyjaciół. Oni również nie będą z tobą szczerzy. Możemy starcić ich przyjażń. Zaczną krążyć o tobie niepochlebne opinie i wkrótce wszyscy będą cię traktować z pogardą.
Następnym argumentem jest problem dotyczący naszego sumienia. Po pewnym czasie zaczniemy odczuwac strach przed odkryciem prawdy przez innych. Dołączają sie do tego bezsenności i ogólnie złe samopoczucie.
Jestem przekonany, że powyższe argumenty przekonuja nas o słuszności postawionej tezy. Nie warto kłamać, bo lepsza najgorsza prawda niż najlepsze kłamstwo.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Kłamstwo ma krótkie nogi. (rozprawka, uzasadnij na podstawie znanych Ci utworów) Proszę o jak najszybszą odpowiedz tak minimum 23 linijki ale wiecie podrasuje sobie :D

Kłamstwo ma krótkie nogi. (rozprawka, uzasadnij na podstawie znanych Ci utworów) Proszę o jak najszybszą odpowiedz tak minimum 23 linijki ale wiecie podrasuje sobie :D...

Język polski

Kłamstwo ma krótkie nogi- rozprawka

Po przeczytaniu książki Carla Collodi?ego Pt. : ?Pinokio? uświadomiłam sobie, że kłamstwo ma krótkie nogi. Bardzo łatwo jest kogoś oszukać, aczkolwiek zawsze ponosi się za to konsekwencje. Moim skromnym zdaniem kłamstwo można by podziel...

Język polski

Rozprawka . Teza : Nie warto kłamać . Argumenty : 1.Kłamstwo nie popłaca. 2. Kłamstwo ma krótkie nogi . Rozprawka ma być naziwązana do lektury ,,Kłamczucha" M.Musierowicz. Mają być także podane momenty, w których ona kłamie ; -) DAM NAAJ

Rozprawka . Teza : Nie warto kłamać . Argumenty : 1.Kłamstwo nie popłaca. 2. Kłamstwo ma krótkie nogi . Rozprawka ma być naziwązana do lektury ,,Kłamczucha" M.Musierowicz. Mają być także podane momenty, w których ona kłamie ; -) DAM NA...

Język polski

Rozprawka na temat " Kłamstwo ma krótkie nogi"

Rozprawka na temat " Kłamstwo ma krótkie nogi"...

Język polski

Rozprawka "Kłamstwo ma krótkie nogi "

Rozprawka "Kłamstwo ma krótkie nogi "...