W klasie IV uczniowie pistanowili sprawdzić od jakich liter zaczynają się ich imiona dane zapisali w tabliczce : imiona rozpoczynają się na litere A x x x x x x imiona rozpoczybające się na literę M x x x x ...imona rozpoczynające się na literę K x x x x x x x imionna ropoczynające się a literę E x x x imiona rozpoczynające się innymi się literami x x x x x x x x x . Imiona ilu uczniów zaczynają się na literę M ..........a ilu literą E ........ wiencej uczniów ma imiona zaczynające się literą A czy K? ........ ilu uczniów jest w tej klasie? ............ilu uczniów w tej klasie może mieć rozpoczynające się literą R? dlaczego ? ......

Imiona uczniów na literę M=4 na literę E=3 Więcej jest uczniów których imiona zaczynają się na literę K W tej klasie uczniów jest 29 uczniów Uczniów którzy mają imiona na literę R może być od 0 do 9

1-litera M 1- litera E na A więcej 5 uczniów jest jedna osoba może mieć imię na R, ponieważ nie wiadomo co jest przy ostatnich danych