"Ten Obcy" - streszczenie.

Książka "Ten Obcy" opowiada o 16\17 letnim chłopcu,który przeżywa różne ciekawe przygody. Jest sam ponieważ odszedł od ojca alkoholika.Był sam jego mama, gdy żyła była opoką.W czasie podróży z chorą nogą natrafia na 4 przyjaciół-Pestka,Ula,Julek i Marian, którzy odmienili jego życie pomagając mu odnaleźć rodzinę.W tym samym czasie dzieci mają różne problemy jak np: Ula z jej ojcem. Zenek nowo poznany chłopiec robi wielkie rzeczy,które rozczarowują dzieci.Pewnego wieczoru Zenek wyznaje w liście Uli miłość.Chłopiec był grzeczny i dobry choć zdarzyła się rzecz, która wzorowała na jego życiu pasy.Wszystko zostało doprowadzone przez Ulę do ładu i składu.Za co Zenek był jej wdzięczny. Miał on wujka Antosia , którego kochał nad życie, pewnego dnia okazało się,że szukany przez Zenka wujek chce go przyjąć do siebie.I tak tata Uli odwozi go z cała załogą,która odmieniła na zawsze życie Zenka i oczywiście świata!Teraz płaczą łzami, których opisać się nie da bo smutek ogarnął by wszystkich...
(jest to streszczenie poetyckie,nie jest ono pełne-polecam te książkę!!!)

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

"Ten obcy" streszczenie z opisami bohaterów.

Ten obcy-streszczenie

Ula, pestka, marian i Julek to przyjaciele.
Julek jest najmłodszy z nich. W pewien dzień na ich bazie(na wyspie) pojawił się obcy. Uciekł on z domu, od ojca pijaka i chciał odnaleźć wujka z którym chciał...

Język polski

"Ten obcy" streszczenie.

Akcja książki ten obcy ma miejsce na wsi w Olszynach. Podczas powodzi rzeka Młynówka wylewa na pobliskie łąki tworząc małą wysepkę. Wyspa ta stała się miejscem spotkań i zabaw 4-ki dzieci: Uli Zalewskiej, Pestki Ubyszówny i dwóch brac...

Język polski

"Ten obcy" streszczenie lektury.

Akcja książki ten obcy ma miejsce na wsi w Olszynach. Podczas powodzi rzeka Młynówka wylewa na pobliskie łąki tworząc małą wysepkę. Wyspa ta stała się miejscem spotkań i zabaw 4-ki dzieci: Uli Zalewskiej, Pestki Ubyszówny i dwóch brac...

Język polski

Irena Jurgielewiczowa "Ten Obcy" - streszczenie.

Akcja książki ten obcy ma miejsce na wsi w Olszynach. Podczas powodzi rzeka Młynówka wylewa na pobliskie łąki tworząc małą wysepkę. Wyspa ta stała się miejscem spotkań i zabaw 4-ki dzieci: Uli Zalewskiej, Pestki Ubyszówny i dwóch brac...

Język polski

"Ten Obcy" streszczenie pierwszego rozdziału.

W pochmurny, deszczowy dzień Marian wraz z Julkiem szli do spółdzielni po chleb.
W drodze zatrzymali się przed domem Pestki, aby ją poinformować, że na ich wyspę wtargnął obcy. Wspólnie zdecydowali, że gdy tylko przestanie padać, p...