Zenek Wójcik charakterystyka

Bohater który mógłby zostać moim przyjacielem- charakterystyka Zenka

Głównym i tytułowym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej pt.: „Ten obcy” jest chłopak Zenek Wójcik.
Uciekł z domu ponieważ czuł sie niekochany przez ojca, który był alkoholikiem. Jego matka nie żyła. Chłopiec chciał odnaleźć wujka Antoniego , bo miał nadzieję, ze ten pozwoli mu u siebie zamieszkać. Zenek był wysokim i szczupłym chłopcem. Gdy przybył na wyspę, był brudny. Wyglądał mizernie i biednie. Na stopie maił ranę, którą zawiązywał brudnymi szmatami.
Zenek był chłopcem skrytym, dlatego lubił towarzystwo cichej, niepozornej Uli. Słynął z odwagi, dumy, honoru i pracowitości. Wstydził sie swojej sytuacji rodzinnej i ciężko mu było o tym mówić. Zwierzył sie jedynie Uli, którą darzył miłością.
Według mnie Zenek był bardzo dobrym i zaradnym chłopakiem, Podziwiam Zenka za jego upór i wytrwałość w dążeniu do celu.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Pilne ,,Ten obcy" ,,Ten obcy" Zenek Wójcik charakterystyka postaci Strony w książce

Pilne ,,Ten obcy" ,,Ten obcy" Zenek Wójcik charakterystyka postaci Strony w książce...

Język polski

Jakim chłopcem był Zenek Wójcik - charakterystyka

Jakim chłopcem był Zenek Wójcik - charakterystyka...

Język polski

Zenek Wójcik charakterystyka.

Głównym bohaterem lektury p.t.:? Ten Obcy? jest Zenek Wójcik, szesnastoletni chłopak pochodzący z Wrocławia. Jego matka nie żyła, a ojciec alkoholik nie interesował się synem. Dlatego Zenek uciekł z domu, by poszukać swojego wuja .
<...

Język polski

Zenek Wójcik charakterystyka postaci.

Zenek, obcy z powieści Ireny Jurgielewiczowej, mieszkał we Wrocławiu z ojcem, jego matka nie żyła. Zdecydował się na porzucenie domu, bowiem ojciec pił, nie żywił wobec syna żadnych cieplejszych uczuć, odrzucał go. Stało się to przycz...

Język polski

Zenek Wójcik charakterystyka postaci.

Kiedy przybył na wyspę, jego twarz, szyja i ręce miały przykry, szarawy kolor, właściwy ludziom po długotrwałej podróży bez możliwości umycia się i zmiany ubrania.Chłopiec miał chude policzki i szeroko rozłożone brwi. Na czoło opad...