Czy warto się uczyć języków obcych?

Czy warto sie uczys jęzków obcych?Sądzę ,że tak,gdyz dzieki nim swiat stoi otworem.
poslugiwanie sie angielski,niemieckim,francuskim,hiszpanskim czy wloskim jest popularne i doceniane przez wielu ludzi.Duzą popularnoscia ciesza sie nawet jezyki nietypowe,orginalne np.chiński ,ktorych uzywanie wyroznia czlowieka wśród tlumu.
Nauka języków obcych to modny ostatnio temat przede wszystkim ze wzgledu na wstapienie Polski do Unii Europejskiej.wolny przeplyw ludzi,informacji i ulatwione komunikowanie okazaly sie czynnikami niezbednymi w integracji panstw.Powszechne stalo sie również uczestnictwo w kursach językowych za granica,gdzie równocześnie z uczeniem się języka poznac można kulture i obyczaje innych narodowości.
Nauka języków obcych moze byc traktowana jak hobby.Możliwośc lepszego poznania kultury innych krajów,perspektywa udanych i ciekawych podróży oraz nawiazania nowych miedzynarodowych znajomosci to zalety znajomosci jesyka obcego.Jeżeli znamy języki obce,pobyt za granica nie jest wcale nam straszny.Rozumiemy,co do nas mówi przewodnik w muzeum czy możemy spytac sie o drogę miejscowych ludzi.
Nauka jezyków obcych to juz niemal obowiązek w dzisiejszych czasach.Czesto również przyswojenie języka obcego jest kwestią ambicji,ponieważ odczuwa sie satysfakcje,jeżeli szybko mozna zweryfikowac wlasne możliwosci komunikacyjne i sprawnie porozumiewac się w obcym języku z jego rodowitymi rozmuwcami.Wtedy dopiero poczujemy przyjemnosc płynącą z płynnego mówienia czy też czytania literatury w orginale.
Języki obce mogą przydac sie zawsze i wszędzie.Znając języki obce możemy wyjechac na stypendium zagraniczne lub wziąc udzial w programie wymiany młodzieży.Nawet zagraniczna matura nie bedzie nam straszna.
Nie pozostaje nam nic innego,jak zapisac się na kurs wymarzonego języka.Cel jest bowiem szczytny,a korzyści ogromne.Nie pozostajemy więc w tyle i caly czas szlifujemy języki,gdyż warto.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Czy warto się uczyć języków obcych?

Nauka języków obcych to dla jednych przyjemność a dla innych istna katorga. Czy warto się kształcić w tym kierunku? Do czego mi się przyda taka wiedza? Takie pytania zadaje sobie nie jeden młody człowiek, bez względu na to skąd pochodzi ...

Język polski

Czy warto sie uczyć języków obcych.

Języki obce - dla niektórych osób jest to codzienność, dla innych poprostu coś nadzwyczajnego. Są przydatne czy raczej bezuzyteczne?Do czego mogą się przydać?Te pytania nurtują wiele modych osób. W szkole jesteśmy zmuszeni do nauki jęz...

Język polski

Czy warto się uczyć języków obcych? - rozprawka Bartosz Szczepaniak

Dla wielu ludzi – szczególnie dla Polaków mieszkających za granicą – znajomość języków obcych jest równie ważna jak znajomość języka ojczystego. Moim znaniem odgrywają one znaczącą rolę w życiu codziennym i zawodowym człowieka...

Język polski

Czy warto uczyć się języków obcych?

Początek XXI w. stawia przed nami wiele nowych wyzwań. Należymy do pokolenia, które za kilkanaście lat będzie należało do jednej, wspólnej rodziny - Europy. W momencie, kiedy Polska wejdzie do Unii Europejskiej (a stanie się to byś może ...

Język polski

Czy warto się uczyć

Celem mojej pracy jest rozwinięcie tematu „Czy warto się uczyć”. Na początku chciałabym powiedzieć, że powszechnie widzi się same złe strony edukacji, zwłaszcza z punktu widzenia uczniów - szkoła to udręka. Natomiast osoby, które z...