Charakterystyka Balladyny.

Balladyna jest tytułową bohaterką dramatu Juliusza Słowackiego. Mieszkała ze swoją siostrą Aliną i matką - wdową -w wiejskiej chacie nad jeziorem Gopło.
Miała ciemne oczy, oraz czarne włosy, które splatała w warkocz. Jej późniejszy mąż kirkor, zachwycając się urodą dziewczyny, mówił o niej "Starsza jak śnieg (...) ta z alabastrów (...) ta ma pod rzęsą węgle (...) ta zaś jako noc biała nad ranikiem". Była szczupłą, wysoką i zgrabną dziewczyną.
Balladynę poznajemy jako osobę wielce egoistyczną, ale zarazem niesamowicie - aż do przesady - ambitną. Przekonana, że jej siostra uzbiera więcej malin, wygra konkurs i zostanie żoną Kirkora. Zdeterminowana postanawia ją zabic. Mimo wszystko nie wierzyła co uczyniła, co dowodzi, że na początku miała jeszcze resztki serca... Po tym zdarzeniu pojawia jej się na czole znamie kainowe - krwawy znak, którego nie da się zmyc.
Nie potrafiła zapanowac nad swoimi emocjami. Wpadała we wściekłośc i agresję. Często kłamała - zazwyczaj po to by jej liczne zbrodnie nie wyszły na jaw. Zdaję sie byc osobą leniwą, ponieważ zrzycała większośc obowiązków na Alinę. Ale jednak, była bardzo ambitna - dążyła do celu za wszelką cenę.
Była bardzo przebiegła. Balladyna to bardzo zimna osoba. Po tym jak została królową, nawet nie chciała sie przyznac do matki. Aby zdobyc tron, zabiła nawet Grabca i Kirkora. W końcu za grzechy spotyka ją kara - udeża w nią piorun i zabija.
Balladyna czuła sie bezkarnie w swojej zbrodniczej działalności. A jeddnak są na naszym świecie ludzie, którzy chcą brac z niej przykład.Ale wszyscy powinni wiedziec, ze za zło - los odpłaca złem, a za dobro - dobrem.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

recenzja balladyny charakterystyka balladyny

recenzja balladyny charakterystyka balladyny...

Język polski

Wygląd zewnętrzny Balladyny CYTATY Wygląd zewnętrzny Aliny CYTATY Charakterystyka Balladyny i Aliny CYTATY PROSZĘ O TYLKO CYTATY(KTÓRA STRONA I CAŁY CYTAT BO NIE MAM KSIĄŻKI) DAJĘ NAJ

Wygląd zewnętrzny Balladyny CYTATY Wygląd zewnętrzny Aliny CYTATY Charakterystyka Balladyny i Aliny CYTATY PROSZĘ O TYLKO CYTATY(KTÓRA STRONA I CAŁY CYTAT BO NIE MAM KSIĄŻKI) DAJĘ NAJ...

Język polski

Na środę. Charakterystyka Balladyny z elementami rozprawki ( te elementy maja byc na na temat stosnku Balladyny do bohaterów) duzo pkt

Na środę. Charakterystyka Balladyny z elementami rozprawki ( te elementy maja byc na na temat stosnku Balladyny do bohaterów) duzo pkt...

Język polski

Charakterystyka Balladyny.

Balladyna - Juliusz Słowacki Charakterystyka Balladyny
Balladyna jest tytułową bohaterką dramatu Juliusza Słowackiego. Dziewczyna mieszkała w lesie z matką, która była już wdową oraz z młodszą siostra Aliną.
Balladyna miała kr...

Język polski

Charakterystyka Balladyny pliss

Charakterystyka Balladyny pliss...

Język polski

Napisze ktoś charakterystyka Balladyny z 4 akapitami

Napisze ktoś charakterystyka Balladyny z 4 akapitami...