4 osoby = 684 5 osób =x 4x=3420 x=855 855zł=5 osób 855zł : 5= 171 zł Pan Adam dopłacił 171 zł, a wycieczka dla pięciu osób kosztuje 855 zł. Zad 1 a) 900:4= 225 spr. 225*4=900 900:40= 22,5 spr. 22,5*40=900 900:400= 2,25 spr. 2,25*400=900 b) 1000:9= 111 i 1/9 (1000/9) spr. 1000/9*9=1000 1000:90=11 i 1/9 spr. 1000/90*90=1000 1000:900= 1 i 1/9 spr.1000/900*900=1000 Zad 2 9350:50= 187 spr. 187*50=9350 4260:30=142 spr. 142*30= 4260 Zad 2 książka 4200:30=140 56000:4000= 14 63040:40=1576 17060:20= 853 3050:50= 61
zad.5 684:4=171 Pan Adam dopłacił 171 zł. 684+171=855 Dla pięciu osób wycieczka kosztuje 855 zł. zad. 1 a) 900:4=225, bo 4*225=900 900:40=22.5, bo 22.5 * 40 = 900 900:400=2.25, bo 2.25 * 400= 900 b) 1000:9= 111 1/9 1000:90=11 1/9 1000:900= 1 1/9 zad.2 9350:50 =187, bo 187 * 50 = 9350 4260:30=142, bo 142*30=4260 4200:30 =140 56000 : 4000=14 63040:40=1576 17060:20=853 3050:50=61 Proszę bardzo :D