Dlaczego warto czytać.

Warto czytać, ponieważ dzięki temu możemy uciec od codziennych problemów, wzbogacić słownictwo, poprawić ortografię. Niektórzy czytając jakąś fascynującą książkę utożsamiają się z jej bohaterem, przeżywają w wyobraźni jego problemy, radości, potyczki. Niekiedy przeczytanie czegoś pomaga w rozwiązywaniu swoich własnych kłopotów. Książka może podsunąć nam jakieś rozwiązanie trudnej sytuacji lub pomóc spojrzeć na nią z innej strony np.: wypadek kogoś bliskiego, choroba, wydarzenie, które wydawało się cudowne, a jednak okazało się złe. Po za tym czytanie rozwija naszą wyobraźnię i pozwala spojrzeć na świat z innej strony.

W zeszycie A5 tekst zajmuje ok. 1 str.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Witam na jutro muszę mieć pytania do ankiety " Dlaczego warto czytać książki " i będę musiał sie pytać ludzi dlaczego warto czytać książki . I proszę niech ktoś wymyśli pytania np Ile razy czytałeś książkę itp ma być od 5 -10 pytań

Witam na jutro muszę mieć pytania do ankiety " Dlaczego warto czytać książki " i będę musiał sie pytać ludzi dlaczego warto czytać książki . I proszę niech ktoś wymyśli pytania np Ile razy czytałeś książkę itp ma być od 5 -10 py...

Język polski

Napisz dlaczego warto czytać książki? Np. warto czytać książki, ponieważ uczą wrażliwości, wrażliwość ukazana jest w książce pt. ..., autorstwa ... ? Proszę o 5-8 przykładów i szybką odpowiedź! Daje najj!

Napisz dlaczego warto czytać książki? Np. warto czytać książki, ponieważ uczą wrażliwości, wrażliwość ukazana jest w książce pt. ..., autorstwa ... ? Proszę o 5-8 przykładów i szybką odpowiedź! Daje najj!...

Język polski

napisz 4 argumenty dlaczego warto czytać książki i 4 argumenty dlaczego nauka pomaga w życiu pomużcie prosze! !!

napisz 4 argumenty dlaczego warto czytać książki i 4 argumenty dlaczego nauka pomaga w życiu pomużcie prosze! !!...

Język polski

Dlaczego warto czytać? 10 zdań

Dlaczego warto czytać? 10 zdań...

Język polski

Napisz kilka argumentów dlaczego warto czytać książki!!!! Z góry dziękuję!!!

Napisz kilka argumentów dlaczego warto czytać książki!!!! Z góry dziękuję!!!...

Język polski

Napisz dlaczego warto czytać książki a film oglądać wspólnie z kolegami lub z rodziną

Napisz dlaczego warto czytać książki a film oglądać wspólnie z kolegami lub z rodziną...