Dlaczego warto czytać.

Warto czytać, ponieważ dzięki temu możemy uciec od codziennych problemów, wzbogacić słownictwo, poprawić ortografię. Niektórzy czytając jakąś fascynującą książkę utożsamiają się z jej bohaterem, przeżywają w wyobraźni jego problemy, radości, potyczki. Niekiedy przeczytanie czegoś pomaga w rozwiązywaniu swoich własnych kłopotów. Książka może podsunąć nam jakieś rozwiązanie trudnej sytuacji lub pomóc spojrzeć na nią z innej strony np.: wypadek kogoś bliskiego, choroba, wydarzenie, które wydawało się cudowne, a jednak okazało się złe. Po za tym czytanie rozwija naszą wyobraźnię i pozwala spojrzeć na świat z innej strony.

W zeszycie A5 tekst zajmuje ok. 1 str.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Witam na jutro muszę mieć pytania do ankiety " Dlaczego warto czytać książki " i będę musiał sie pytać ludzi dlaczego warto czytać książki . I proszę niech ktoś wymyśli pytania np Ile razy czytałeś książkę itp ma być od 5 -10 pytań

Witam na jutro muszę mieć pytania do ankiety " Dlaczego warto czytać książki " i będę musiał sie pytać ludzi dlaczego warto czytać książki . I proszę niech ktoś wymyśli pytania np Ile razy czytałeś książkę itp ma być od 5 -10 py...

Język polski

Napisz dlaczego warto czytać książki? Np. warto czytać książki, ponieważ uczą wrażliwości, wrażliwość ukazana jest w książce pt. ..., autorstwa ... ? Proszę o 5-8 przykładów i szybką odpowiedź! Daje najj!

Napisz dlaczego warto czytać książki? Np. warto czytać książki, ponieważ uczą wrażliwości, wrażliwość ukazana jest w książce pt. ..., autorstwa ... ? Proszę o 5-8 przykładów i szybką odpowiedź! Daje najj!...

Język polski

W Pięciu zdaniach opisz dlaczego warto czytać lub nie warto czytać poezję.

W Pięciu zdaniach opisz dlaczego warto czytać lub nie warto czytać poezję....

Język polski

Dlaczego Warto czytać baśnie ? Odpowiedz co najmniej w trzech zdaniach . Mam już ; Warto czytać baśnie ponieważ wiele nas uczą np : uczą nas jak postępować w danych sytułacjach . Prosze Pomocy :c

Dlaczego Warto czytać baśnie ? Odpowiedz co najmniej w trzech zdaniach . Mam już ; Warto czytać baśnie ponieważ wiele nas uczą np : uczą nas jak postępować w danych sytułacjach . Prosze Pomocy :c...

Język polski

Zastanów się i odpowiedz, dlaczego warto czytać książki. JA napisałam tak Warto czytać książki, bo rozwijają naszą wyobraźnię , ,,wzbogacają,, nasze słownictwo... Proszę o rozwinięcie pilne . Potrzebne na teraz  Z góry dziękuje

Zastanów się i odpowiedz, dlaczego warto czytać książki. JA napisałam tak Warto czytać książki, bo rozwijają naszą wyobraźnię , ,,wzbogacają,, nasze słownictwo... Proszę o rozwinięcie pilne . Potrzebne na teraz  Z góry dziękuje...

Język polski

Mam napisać rozprawkę "czy warto czytać prasę " możecie mi pomóc napisac 3 argumenty dlaczego warto czytać prasę i jak to wgl zacząć 

Mam napisać rozprawkę "czy warto czytać prasę " możecie mi pomóc napisac 3 argumenty dlaczego warto czytać prasę i jak to wgl zacząć ...