Matematyka-Test co to są własności czworokątów proszę o szybką odpowiedź

Matematyka-Test co to są własności czworokątów proszę o szybką odpowiedź
Odpowiedź

Własności czworokątów to unikalne cechy każdego rodzaju czworokąta. Np. Romb ma wszystkie boki równej długości i dwie pary boków równoległych.

Własności czworokątów: Np.: PROSTOKĄT: -wszystkie kąty proste -przekątne równej długości -przekątne dzielą się na połowy KWADRAT: -wszystkie boki równe -wszystkie kąty proste Przekątne są : -równej długości -prostopadłe -dzielą się na polowy -osiami symetrii RÓWNOLEGŁOBOK -dwie pary boków równych i równoległych -przekątne dzielą się na polowy -przeciwlegle kąty SA równej miary ROMB -wszytskie boki równe Przekątne są: -prostopadłe -dzielą się na polowy-osiami symetrii Trapez równoramienny -dwa boki równolegle Trapez równoramienny -dwa boki równolegle -ramiona SA równe -kąty przy podstawach maja takie same miary Przekątne są: - równej długości Trapez prostokątny: -dwa boki równolegle

Dodaj swoją odpowiedź